Image by Johannes Beilharz

WŁOSKA ABRUZJA SZOSOWO

nowy termin

Termin:

7 - 14.05.2021

CENY:

3100 zł/ 3400 zł

+ bilet lotniczy

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w hotelu Tre Monti *** w Popoli, pokoje dwuosobowe

- śniadania (możliwość wykupienia pakietu HB z obiadokolacjami- dopłata 300 zł/os)

- przewóz lądowy bagaży i rowerów

- transfery lotniskowe

- opiekę przewodników-pilotów

- zaplanowane trasy na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

W połowie najdłuższego miesiąca w roku zabierzemy Was na cały tydzień do środkowej części Włoch, gdzie chcemy pokazać Wam bardzo mało znany wśród turystów z Polski, a absolutnie fascynujący skrawek tego pięknego kraju. 

Abruzję znacie pewnie z dobrego szczepu Montepulciano d'Abruzzo, używanego do produkcji lubianego chyba przez wszystkich czerwonego wina. Ale Abruzja to nie tylko wino, a przede wszystkim potężne i piękne góry, będące kulminacją biegnącego wzdłuz włoskiego buta pasma Apeninów. 

Góry te poprzecinane są na wskroś przepięknymi drogami, które już wielokrotnie stanowiły arenę zmagań wyścigo Giro d'Italia, a oprócz tego przyciągają na codzień włoskich kolarzy, wspinaczy i narciarzy.

To tutaj znajdziemy jeden z najdłuższych podjazdów w Europie- monumentalny Blockhaus (Giro 2017), to także tutaj kolarze wielokrotnie zmagali się z masywem Gran Sasso (Giro 1999, 2018) i także w tym regionie znajduje się jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech- zwany "Małym Tybetem" płaskowyż Campo Imperatore, który na wiosnę pokrywa się dywanem kwiatów i który również można przemierzyć w całości cudowną szosą. 
 

Majówka jest idealnym okresem aby wyrwać się na kilka dni z kraju i przemierzyć kolarskie kilometry w scenerii jak z pocztówki, a wszystko okrasić na koniec doskonałą włoską kuchnią. 

Przejazd organizujemy w formule łaczonej: uczestnicy lecą wygodnym połączeniem lotniczym Kraków - Pescara, a my samochodem zabieramy na miejsce rowery i bagaże. A na miejscu... pełna, kolarska ekstaza.
 

Zakwaterowani będziemy w pięknie położonym, trzygwiazdkowym hotelu Bella Vista w miejscowości Popoli- małym, urokliwy miasteczku wciśniętym pomiędzy góry. To świetna baza wypadowa, z której możemy startować na szosy w każdym kierunku.

Abruzja i Apeniny, choć znane dużo mniej niż Alp, dostarczają całej masy kolarskich wrażeń i widokowych uniesień. Majówka w Abruzji z pewnością będzie dla Was przygodą, której nigdy nie zapomnicie!

Image by silvana amicone
Image by silvana amicone

press to zoom
Image by Daniele Franchi
Image by Daniele Franchi

press to zoom
Image by Daniele Franchi
Image by Daniele Franchi

press to zoom
Image by silvana amicone
Image by silvana amicone

press to zoom
1/4

Program:

 

Dzień 1

Przelot z Krakowa do Pescary. Transfer do miejsca zakwaterowania.

Dzień 2 - 7

Realizacja programu kolarskiego. Trasy o długości od 80 do 120 km, z przewyższeniami między 1500 a 2500 m.

Szczegółowa rozpiska dni niebawem. 

Dzień 8

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.