top of page
Image by Johannes Beilharz

WŁOSKA ABRUZJA SZOSOWO

nowy termin

Termin:

7 - 14.05.2021

CENY:

3100 zł/ 3400 zł

+ bilet lotniczy

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w hotelu Tre Monti *** w Popoli, pokoje dwuosobowe

- śniadania (możliwość wykupienia pakietu HB z obiadokolacjami- dopłata 300 zł/os)

- przewóz lądowy bagaży i rowerów

- transfery lotniskowe

- opiekę przewodników-pilotów

- zaplanowane trasy na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

W połowie najdłuższego miesiąca w roku zabierzemy Was na cały tydzień do środkowej części Włoch, gdzie chcemy pokazać Wam bardzo mało znany wśród turystów z Polski, a absolutnie fascynujący skrawek tego pięknego kraju. 

Abruzję znacie pewnie z dobrego szczepu Montepulciano d'Abruzzo, używanego do produkcji lubianego chyba przez wszystkich czerwonego wina. Ale Abruzja to nie tylko wino, a przede wszystkim potężne i piękne góry, będące kulminacją biegnącego wzdłuz włoskiego buta pasma Apeninów. 

Góry te poprzecinane są na wskroś przepięknymi drogami, które już wielokrotnie stanowiły arenę zmagań wyścigo Giro d'Italia, a oprócz tego przyciągają na codzień włoskich kolarzy, wspinaczy i narciarzy.

To tutaj znajdziemy jeden z najdłuższych podjazdów w Europie- monumentalny Blockhaus (Giro 2017), to także tutaj kolarze wielokrotnie zmagali się z masywem Gran Sasso (Giro 1999, 2018) i także w tym regionie znajduje się jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech- zwany "Małym Tybetem" płaskowyż Campo Imperatore, który na wiosnę pokrywa się dywanem kwiatów i który również można przemierzyć w całości cudowną szosą. 
 

Majówka jest idealnym okresem aby wyrwać się na kilka dni z kraju i przemierzyć kolarskie kilometry w scenerii jak z pocztówki, a wszystko okrasić na koniec doskonałą włoską kuchnią. 

Przejazd organizujemy w formule łaczonej: uczestnicy lecą wygodnym połączeniem lotniczym Kraków - Pescara, a my samochodem zabieramy na miejsce rowery i bagaże. A na miejscu... pełna, kolarska ekstaza.
 

Zakwaterowani będziemy w pięknie położonym, trzygwiazdkowym hotelu Bella Vista w miejscowości Popoli- małym, urokliwy miasteczku wciśniętym pomiędzy góry. To świetna baza wypadowa, z której możemy startować na szosy w każdym kierunku.

Abruzja i Apeniny, choć znane dużo mniej niż Alp, dostarczają całej masy kolarskich wrażeń i widokowych uniesień. Majówka w Abruzji z pewnością będzie dla Was przygodą, której nigdy nie zapomnicie!

Program:

 

Dzień 1

Przelot z Krakowa do Pescary. Transfer do miejsca zakwaterowania.

Dzień 2 - 7

Realizacja programu kolarskiego. Trasy o długości od 80 do 120 km, z przewyższeniami między 1500 a 2500 m.

Szczegółowa rozpiska dni niebawem. 

Dzień 8

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

bottom of page