top of page

BASILICATA / KAMPANIA

Termin:

27.10 - 3.11.2018

CENY:

2350 zł

3100 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w apartamentach (7 nocy)

- przewóz ladowy bagaży i rowerów

- przelot (Kraków-  Neapol- Kraków)

- transfery lotniskowe

- opiekę przewodników-pilotów

- planowanie tras na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Zapraszamy na pogranicze Kampanii i Basilicaty, południowej części Włoch nadającej się idealnie na zakończenie kolarskiego sezonu. Basilicata to drugi najmniej zaludniony region Włoch, gdzie, ze względu na znikomy miejscami ruch drogowy, w pełni można się rozkoszować tym co mają do zaoferowania tamtejsze, niesamowite szosy.
 

Podobnie jak w Kampanii, masyw Apeninów wchodzi wręcz do samego Morza Tyrreńskiego, tworząc fantastyczne i bardzo malownicze wybrzeże. Na wybrzeżu tym znajdziemy dużą ilość urokliwych, niewielkich miasteczek, takich jak Maratea, Sapri, czy Scario. Sama Maratea, ze względu na swoje położenie, klimat i widoki nazywana jest Perłą Morza Tyrreńskiego. Warto zaliczyć tam przepięknie poprowadzoną drogę wiodącą do statuy Chrystusa, do złudzenia przypominającą tę w Rio de Janeiro, warto też zatrzymać się w centrum miejscowości na kawę, przyglądnąć się codziennemu życiu mieszkańców, niezakłóconemu przez rzesze turystów i przenieść się w czasie kilkanaście lat wstecz.  Jadąc zaś wgłąb lądu będziemy zapuszczać się w tajemnicze i wciąż słabo zbadane zakątki Apeninów. 
 

W przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych, proponujemy też podjechanie samochodem wgłąb lądu i zaliczenie fascynującej, choc trudnej kondycyjnie pętli z takimi miastami-perełkami jak Castelmezzano, czy Pietrapertosa.
 

Przełom października i listopada, to dodatkowo dośc stabilny pogodowo okres w tamtym regionie, z temperaturami oscylującymi często w okolicach 20 stopni C. 
 

Jak zawsze zakwaterowani będziemy w apartamentach o pełnym wyposażeniu (kuchnia, pralka, łazienki, salon, dostep do internetu). Naszą bazą będzie położona przy samej granicy regionów miejscowośc Villammare.
 

Jeśli chcesz przeżyć prawdziwą, kolarską przygodę, zapuścić się w tereny, gdzie do tej pory nie był  żaden z Twoich znajomych- wybierz się z nami!

Imię i nazwisko: *

Email: *

Phone: *

Adres zameldowania: *

Data urodzenia: *

Dodatkowe informacje:

Dziękujemy! Wiadomość wysłana. Odpowiemy jak najszybciej.

bottom of page