top of page

CYPR

Termin:

12 - 19.11.2022

CENY:

4200 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w apartamentach lub hotelu*** (7 nocy), pokoje dwuosobowe

- wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)

- transfery lotniskowe

- wynajem roweru szosowego (grupa napędowa Shimano 105 lub wyższa)

- opiekę przewodników-pilotów

- planowanie tras na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

- pakiet zdjęć z wyjazdu

Cypr- wyspa mieszcząca się już na Bliskim Wschodzie, a jednak administracyjnie należąca wciąż do Unii Europejskiej. To wciąż stosunkowo mało odkryte miejsce na kolarski pobyt, dlatego chcemy dać Wam możliwość spróbowania czegoś całkiem nowego, innego od popularnej Hiszpanii czy Dolomitów tym bardziej, że uwielbiamy te nieoczywiste kierunki. Cypr według mitów, to wyspa Afrodyty, ale nas kolarzy najbardziej interesować będą przepięknie poprowadzone drogi- zarówno te na wybrzeżu jak i te wiodące wysoko w góry, w tym aż na Olimp- sięgającą niemal 2000 m npm najwyższą górę wyspy.

Spoglądając na mapę wyspy ciężko znaleźć fragment prostej drogi, a to gwarantuje mnogość pięknych widoków. Kręcić będziemy to między winnicami, to po wąskich dróżkach łączących małe, klimatyczne wioski w górach, innym razem przez skaliste pustkowia czy nadmorskie klify. Wszystko w ruchu lewostronnym :)

 

To miejsce, które na swoje wiosenne treningi i przygotowanie przed Giro d'Italia wybrał w 2016 roku Rafał Majka, zajmując później wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji generalnej włoskiego wyścigu. 

Jako bazę wybraliśmy okolice Pafos, miasta na południowym zachodzie wyspy w jej greckiej części. Hotel znajduje się kilkadziesiąt metrów od plaży i kilka km od centrum statego miasta. To doskonała baza wypadowa na kolarskie trasy praz na relaks po codziennej jeździe.

To wszystko w przyjemnych, jesiennych temperaturach i stabilnej pogodzie.

Nowe, piękne szosy czekają na Was!

bottom of page