top of page
Image by Edoardo Frezet

FUERTEVENTURA GRAVEL

Termin:

26.11 - 3.12.2021

CENY:

3350 zł (do 31.08.2021)

3450 zł (od 1.09.2021)

+ bilet lotniczy

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w apartamentach czteroosobowych

- wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)

- transfery lotniskowe

- opiekę przewodników - pilotów

- planowanie tras na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opłaty miejscowe (tzw. City tax)

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

- wyjazd w kameralnej grupie

Wyspy Kanaryjskie to miejsce, które od dawna przyciąga kolarzy przez cały rok. Panująca tu praktycznie niezmienna temperatura, ogromna ilość słonecznych dni w ciągu roku, wyśmienite asfalty poprowadzone przez oszałamiająco piękne góry i nadzwyczaj bezpiecznie jeżdżący kierowcy, to gwarancja czerpania z jazdy najczystszej przyjemności. 

 

Kanary stanowią tez idealny cel na ucieczkę przed późną jesienią i możliwość naładowania organizmu słońcem przed zimowym okresem.

Postanowiliśmy wprowadzić nowość w postaci gravelowego wyjazdu na nieco mniej popularną wśród kolarzy Fuerteventurę. Dlaczego gravelowego? Dlatego, że wyspa oferuje znakomitą kombinację szutrów i asfaltów. Jadąc tam na szosę, nie zobaczymy tego co kryje się na drogach wiodących w bardziej dzikie zakątki wyspy. Jadąc zaś rowerem MTB, żeby dojechać do tych ukrytych miejsc, trzeba wcześniej pokonać długie odcinki asfaltowe, co na rowerze z prostą kierownicą nie należy do największych przyjemności.

Rower gravelowy jest więc idealnym rozwiązaniem, podobnie jak w przypadku np Toskanii.

W ciągu tygodnia spędzonego na wyspie pokażemy Wam jej najbardziej atrakcyjne zakątki i najpiękniejsze drogi. Wyspa charakteryzuje się niemal pustynnym klimatem, często też wieje tu mocny wiatr, więc te dwa czynniki często dają się we znaki, ale za to nie ma bardzo wysokich gór :)

Jest za to całe mnóstwo stożków wulkanicznych, pięknych plaż, malowniczych klifów, a przede wszystkim świetnych dróg.

Nasza bazą będzie miejscowośc Caleta de Fuste, położona na wschodnim wybrzeżu idealnie pośrodku wyspy. To idealna baza wypadowa na całodniowe, gravelowe eskapady. Niedaleko stąd położone jest także głównt lotnisko wyspy.

Miejsce zakwaterowanie to trzygwiazdkowy aparthotel z wyżywieniem HB. Położony jest kikladziesiąt metrów od plaży, a w samym hotelu znajduje się też duży basen. W zależności od ostatecznej liczby uczestników, zakwaterowani będziemy w dwu lub czteroosobowych apartamentach, z aneksem kuchennym.

W trakcie pobytu cały czas do dyspozycji pozostaje komfortowy 9 miejscowy van gwarantujący wygodne transfery. Dzięki naszym pilotom poznasz każdą najciekawszą drogę na Fuerteventurze, ale dotrzesz także na mniej znane drogi, które na długo zostaną Ci w pamięci. 

bottom of page