GIRO D'ITALIA 2022

Termin:

13 - 20.05.2022

CENY:

3400 zł + przelot (Kraków- Pescara)

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w pensjonacie B&B, pokoje dwu i trzyosobowe

- śniadania
- transport rowerów i bagaży z Krakowa do Popoli

- transfery lotniskowe
- opiekę przewodnika- pilota
- wspólne kibicowanie na trasie 9 etapu Giro d'Italia 2021 (Blockhaus)

- wyjazd w małej grupie (do 7 uczestników)
- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opłaty miejscowe (tzw. City tax)

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Tłum kibiców. Alpy. Wszechobecny róż. Czyste, dzikie emocje. Chcesz przeżyć to na własnej skórze? Zobaczyć wszystko z bliska?

Zapraszamy na niepowtarzalną okazję wyjechania z nami na kolejna  edycję największego włoskiego wyścigu kolarskiego- Giro d'Italia!

W roku 2022 wyścig w drugim tygodniu wjeżdża w centralną, najwyższą część Apeninów, aby tam pokonać kultowy już podjazd na Blockhaus na szczycie któego będzie zlokalizowana meta dziewiątego etapu. Z pewnością batalia na stokach tej góry będzie widowiskowa, a my zabierzemy Was tam, abyście mogli zobaczyć to na własne oczy!

To jednak nie wszystko, bo oprócz kibicowania na trasie Giro czeka nas sześć dni jazdy po środkowej części Włoch, gdzie chcemy pokazać Wam to co najlepsze w tym wciąż mało znanym, a jakże fascynującym skrawku Italii.

Abruzję znacie pewnie z dobrego szczepu Montepulciano d'Abruzzo, używanego do produkcji lubianego chyba przez wszystkich czerwonego wina. Ale Abruzja to nie tylko wino, a przede wszystkim potężne i piękne góry, będące kulminacją biegnącego wzdłuż włoskiego buta pasma Apeninów. 

Góry te poprzecinane są na wskroś przepięknymi drogami, które już wielokrotnie stanowiły arenę zmagań wyścigo Giro d'Italia, a oprócz tego przyciągają na codzień włoskich kolarzy, wspinaczy i narciarzy.

To tutaj znajdziemy jeden z najdłuższych podjazdów w Europie- wspomniany już wcześniej Blockhaus, to także tutaj kolarze w trakcie Giro zmagali się nieraz z masywem Gran Sasso (Giro 1999, 2018) i także w tym regionie znajduje się jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech- zwany "Małym Tybetem" płaskowyż Campo Imperatore, który na wiosnę przykrywa się dywanem z kwiatów. To tutaj znajduje się także słynny na cały świat zamek Rocca Calascio, z którego rozpościera się przepiękny widok na okoliczne góry i powciskane w nie sredniowieczne miasteczka.

Naszą bazą będzie niewielki pensjonat położony w centrum urokliwej miejscowości Popoli, ok 40 km od Pescary. To idealna baza wypadowa na ciekawe i długie rundy kolarskie w okolicy. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się kilka restauracji, pizzeria, sklepy spożywcze. W tej cichej, spokojnej okolicy z pewnością dobrze wypoczniemy pomiędzy kolejnymi dniami kolarskiej przygody.

Zobaczenie Giro na żywo i możliwość sprawdzenia własnych możliwości na trasach Apeninów to niesamowita przygoda, która zostanie Wam w pamięci na długo!

IMG_9990
IMG_9990

press to zoom
Image by 🐣 Luca Iaconelli 🦊
Image by 🐣 Luca Iaconelli 🦊

press to zoom
IMG_0010
IMG_0010

press to zoom
IMG_9990
IMG_9990

press to zoom
1/8

Trasy:

Dzień 1

Popoli- Rocca Calascio- Popoli (ok 115 km, 1800 m)/ Popoli - Campo Imperatore/Gran Sasso: (ok 135 km, 2400 m)

Dzień 2

Popoli- Valico di Forca Caruso- Popoli (ok 115 km, 1900 m)

Dzień 3

Popoli- Passo San Leonardo- Popoli (ok 85 km, 1450 m)

Dzień 4

Popoli- Passo Lanciano- Popoli (ok 90 km, 1600 m)

Dzień 5

Popoli- Lago di Scanno- Popoli (ok 165 km, 2500 m)

Dzień 6

Popoli- Blockhaus- Popoli (kibicowanie): (70-90 km, 1500-1900 m)