ALPY SZWAJCARSKIE

Termin:

31.08-07.09.2019

CENY:

3699 zł + przelot (do 30.04)

3999 zł + przelot (od 1.05)

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w pensjonatach, hostelach i hotelach (7 nocy) ze śniadaniami

- przewóz lądowy bagaży i rowerów

- transfery lotniskowe

- przewóz bagaży na trasie i asysta samochodu

- opiekę przewodników-pilotów

- planowanie tras na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opłaty miejscowe (tzw. City tax)

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Szwajcaria-  ojczyzna najlepszych zegarków i scyzoryków, sera, banków, ale co dla nas najistotniejsze- miejsce poprzecinane na wskroś wymarzonymi do jazdy na rowerze szosowym drogami. Drogami, których nazwy, nawet jeśli nie pojawiają się często na największych wyścigach świata, elektryzują kolarzy z całego świata. Bo przecież każdy z nas słyszał o takich kolosach jak Przełęcz Św. Bernarda, Gotharda, Furka, czy Susten. Chyba każdy marzy o zdjęciu na zakręcie przy hotelu Belvedere pod Furka Pass, czy na wijącym się w lewo i prawo bruku starej drogi na "Gotharda". A to nie wszystko, co kryje w sobie ten fascynujący kraj!

Wybierając się z nami będziecie mieli możliwość spełnienia swoich kolarskich marzeń, a także zobaczenia czegoś więcej- wszystko z perspektywy roweru szosowego. Nasz wyjazd zaplanowaliśmy częściowo w formie stacjonarnej, a częściowo "z miejsca na miejsce" tak, aby wycisnąć jak najwięcej z tego co oferuje Szwajcaria i jej kantony Uri i Valais.

Nasza przygoda  zacznie się w Andermatt- miejscowości znanej głównie z Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, położonej u stóp przełęczy Oberalp i Gotharda. Spędzimy tu dwie noce, pomiędzy którymi wyjedziemy m.in. na słynne przełęcze Furka i Gotharda, po czym udamy się na zachód w kierunku Interlaken, po drodze przejeżdżając legendarną Susten Pass. Dla głodnych wrażeń, najmocniejszych "koni" proponujemy także skręt na położoną po drodze przełęcz Grosse Scheidegg i opętańczy zjazd do Grindelwaldu- położonej pod samą Północną Ścianą Eigeru mekki wspinaczy. Z Interlaken pojedziemy na południowy zachód, aż pod granicę z Francją, w okolice Martigny. Tu spędzimy trzy noce. Przy odrobinie szczęścia i przy dobrej pogodzie zobaczymy tu z naszych tras z niedużej odległości Mt. Blanc. Całość zakończy się w Genewie- miescie położonym nad jednym z najsłynniejszych, europejskich jezior, nazywamym dwojako- Lemańskim lub Genewskim, w zależności od tego czy sympatyzujemy z Szwajcarami czy z Francuzami.

 

Po drodze spać będziemy w pensjonatach, hostelach i hotelach ze śniadaniami.

Cały program przygotowaliśmy w taki sposób, aby zacząć wyjazd lotem do Zurychu a skończyć  lotem z Genewy. Możliwy jest także przejazd samochodem.

Program:

 

Dzień 1

Wyjazd z Polski (noc z 30 na 31 sierpnia), przyjazd do Andermatt w godzinach wczesno-popołudniowych. Transfer grupy samolotowej z Zurychu do Andermatt. Po przyjeździe możliwa runda aklimatyzacyjna.

 

Dzień 2

Trasa: Przełęcz Św. Gotharsa, Nufenen i Furka. Ok 95 km, 3000 m

 

Dzień 3

Wykwaterowanie z Andermatt. Trasa: Andermatt- Interlaken, przez przełęcz Susten. Opcjonalnie przełęcz Grosse Scheidegg i Grindelwald. Ok. 115 km, 2000 m. Nocleg w Interlaken.

 

Dzień 4

Wykwaterowanie z Interlaken. Trasa: Interlaken- okolice Martigny, przez Gstaad, Gryon. Ok 115-140 km w zależności od miejsca noclegu, 2500 m. Nocleg w okolicach Martigny (3 noce)

 

Dzień 5

Trasa: Martigny- Lac du Champex, Verbier- Martigny. Ok 90 km, 2000 m.

Dzień 6

Trasa: Martigny- Col de Forclaz- Lac du Emosson, Martigny. Ok 65 km, 1800 m.

 

Dzień 7

Wykwaterowanie z Martigny. Trasa: Martigny- Genewa. Ok 110 km, 700 m. Po drodze wizyta w muzeum UCI w Aigle. Nocleg w Genewie.

 

Dzień 8

Wykwaterowanie z Genewy, transfer grupy samolotowej na lotnisko i wyjazd do Polski w godzinach porannych.

​© 2016 by Maciej Proficz.

MJPro Tour ul. Gościnna 8a 30-698 Kraków

tel: 661416136 mjprotour@gmail.com

Zjazd z Grosse Scheidegg