top of page

SARDYNIA- WSCHODNIE WYBRZEŻE

Termin:

22.09-29.09.2019

CENY:

3300 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w apartamentach hotelowych **** ze śniadaniem

- wynajem rowerów szosowych (grupa Shimano 105 lub wyższa)

- transfery lotniskowe

- opiekę przewodników-pilotów

- planowanie tras na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opłaty miejscowe (tzw. City tax)

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Sardynia- włoska, zielona wyspa, miejsce słynace z doskonałej kuchni, wspaniałego wina, pięknego wybrzeża, a także istny kolarski raj. Setki kilometrów pięknych i pustych dróg, poprowadzonych zarówno w górach jak i po oszałamiajacym wybrzeżu stanowi idealne miejsce na spędzenie tygodnia na rowerze szosowym. W sam raz, aby naładować baterie przed nadchodzaca jesienia.

Nasza propozycja, to uczta kolarska w najpiękniejszych zakatkach wyspy. Na własne oczy przekonacie się jak piękne jest wybrzeże Costa Smeralda, jak fantazyjnie Sardyńczycy poprowadzili swoje drogi przez okoliczne góry oraz jak spokojnie toczy się tu życie, co ma swoje odzwierciedlenie w znikomym ruchu samochodowym i kulturze jazdy, w szczególności po letnim sezonie. Jest tu po prostu sielankowo, spokojnie i można odnieść wrażenie, że czas się tu zatrzymał dawno temu, a wiejskie zapachy pozwola Wam na całkowite odcięcie się od wielkomiejskiego zgiełku.

Nasza baza to miejscowość Sos Alinos, położona kilkaset metrów od pobliskiej, pięknej (jak zreszta większość na Sardynii) plaży. To spokojne miasteczko, gdzie po sezonie wszystko lekko ucicha, ale jednocześnie niczego tu nie brakuje. Położona jest w centralnej części wschodniego wybrzeża, gdzie we wrześniu panuja idealne temperatury do kolarskiej zabawy (ok 25 stopni C), a morze jest wciaz ciepłe, co sprzyjać będzie odpoczynkowi po całym dniu spędzonym na szosówce.

A jest gdzie jeździć! Nieopodal znajduje się kilka pasm górskich, przez które przebiegaja fantastyczne szosy, drogi poprowadzone przy samym morzu zapieraja dech w piersiach, a jeśli tego mało, zawsze możemy załadować rowery na samochód, przejechać kawałek na północ i wyruszyć na szosy Costa Smeralda, czy Monte Limbara- góry na kształt sardyńskiego Mont Ventoux- także stromo, także bywa wietrznie, a na górze sa anteny i przede wszystkim piękny widok :)

Zakwaterowani będziemy w wygodnie urzadzonych, czteroosobowych apartamentach, w czterogwiazdkowym hotelu. Każdy z nich posiada własny aneks kuchenny, dwie sypialnie, łazienkę i balkon. W cenie wyjazdu jest również śniadanie w formie bufetu, więc codzienny, poranny rytuał przed wyruszeniem na trasę, będzie znacznie ułatwiony. Nieopodal hotelu znajduje się supermarket, bary i restauracje.

Program:

 

Dzień 1

Przylot do Cagliari. Transfer samochodowy do Sos Alinos.

 

Dzień 2

Odbiór rowerów. Trasa: Costa Smeralda. Ok. 100 km, 1700 m

 

Dzień 3

Trasa: Dorgoli, Cala Gonone. Ok. 85 km, 1400 m

Dzień 4

Trasa: Lula, Siniscola. Ok. 105 km, 1600 m

 

Dzień 5

Trasa: Nuoro, Orune. Ok. 145 km, 2100 m

Dzień 6

Trasa: Posada, Budoni. Ok. 70 km, 600 m

Dzień 7

Trasa: Mamone, Lode. Ok. 135 km, 2200 m

 

Dzień 8

Wykwaterowanie w godzinach porannych. Transfer do Cagliari. Zwiedzanie miasta i wylot do Polski.

Imię i nazwisko: *

Email: *

Phone: *

Adres zameldowania: *

Data urodzenia: *

Dodatkowe informacje:

Dziękujemy! Wiadomość wysłana. Odpowiemy jak najszybciej.

bottom of page