TOUR DE FRANCE 2020- WOGEZY

Termin:

15.07 - 19.07.2020

CENY:

1700 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w przestronnym apartamencie w starym, francuskim domu w sercu Wogezów
- transport rowerów i bagaży oraz przejazd na miejsce komfortowym vanem
- opiekę przewodnika- pilota
- wspólne kibicowanie na trasie 20 etapu Tour de France (czasówka na Le Planche des Belles Filles)

- planowanie tras na każdy dzień
- wyjazd w małej grupie (do 6 osób)
- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opłaty miejscowe (tzw. City tax)

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Jedno hasło: "Tour de France"... i w zasadzie nie trzeba nic więcej dodawać. Kwintesencja kolarstwa i największy, najbardziej popularny wyścig świata, trzecia najchętniej oglądana impreza sportowa na całym świecie. Do tej pory znaliście ją z telewizora, a może czas aby wreszcie zobaczyć ja na żywo?

W zeszłym roku zabraliśmy Was na alpejskie etapy tego wielkiego wydarzenia, a w tym sezonie proponujemy Wielką Pętlę w dwóch odsłonach: tygodniowy wyjazd na Grand Depart na Lazurowym Wybrzeżu, oraz coś wyjątkowego i niecodziennego- czterodniowy wypad w Wogezy!

Finałowa rozgrywka tegorocznego Tour de France będzie miała miejsce na kultowym już podjeździe pod ośrodek narciarski na Le Planche des Belles Filles. Góra położona jest w samym sercu Wogezów- malowniczego pasma górskiego średniej wysokości, położonego blisko granicy z Niemcami. U ich podnóża położone jest przepiękne miasto Colmar, a same Wogezy słyną z bajecznie poprowadzonych dróg i zaskakująco jak na ich skalę dużych podjazdów, które mogą spokojnie konkurować z tymi znanymi z Alp czy Pirenejów. 

Na bazę wybraliśmy niewielką, urokliwą miejscowość Fellering, położoną niemal dokładnie w środku całego pasma Wogezów. To idealna baza wypadowa na kolarskie rundy po tych pięknych i tajemniczych górach. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się takie góry jak Ballon d'Alsace czy Grand Ballon, z podjazdami na które niejednokrotnie wspinali się kolarze w trakcie Wielkiej Pętli- ostatnio w trakcie zeszłorocznej edycji i etapów w okolicach Colmar i Belfort. Planujemy zabrać Was na rundy po tych pięknych trasach, aby dac Wam możliwość sprawdzenia własnych sił na drogach znanych z Touru.

 

Punktem kulminacyjnym wyjazdu będzie nasze kibicowanie na trasie Tour de France. Pojedziemy na trasę finałowej, górskiej czasówki, aby razem z tysiącami kibiców z całego świata zaznać niezwykłej atmosfery kolarskiego święta i wspólnie zdzierać gardła kibicując najlepszym kolarzom globu.

Zakwaterowani będziemy w typowym dla tego regionu, starym francuskim domu w miejscowości Fellering. Apartament wydzielony w części tego domu jest w pełni wyposażony, posiada pralkę, pełną kuchnię, salon, dostęp do internetu. W niewielkiej odległości znajduje się centrum miejscowości, a w niej kilka kawiarni, barów i oczywiście market spożywczy.

Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji- ilość miejsc ograniczona! :)

Program:

 

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach wczesnoporannych. Dojazd do Fellering w godzinach późnopopołudniowych/ wieczornych.

 

Dzień 2

Trasa: Fellering, Grand Ballon, Missheimle, Ventron, Fellering. Ok. 90 km, 2000 m.

lub

Fellering, Grand Ballon, Metzeral, Colmar, Guebwiller, Fellering. Ok. 130 km, 1500 m.

Dzień 3

Trasa: Fellering, Col du Hundsruck, Ballon d'Alsace, Fellering. Ok. 100 km, 1600 m.

Dzień 4

Przejazd samochodem w okolice Plancher les Mines. Dojazd na trasę TdF na rowerach i wspólne kibicowanie na podjeździe La Planche des Belles Filles. Ok. 30-40 km, 400-500 m.

Dzień 5

Wyjazd do Polski w godzinach porannych.

Imię i nazwisko: *

Email: *

Phone: *

Adres zameldowania: *

Data urodzenia: *

Dodatkowe informacje:

​© 2016 by Maciej Proficz.

MJPro Tour ul. Gościnna 8a 30-698 Kraków

tel: 661416136 mjprotour@gmail.com