top of page
Image by Dovile Ramoskaite

GIRONA/ COSTA BRAVA

Termin:

10 - 20.03.2023

CENY:

3500 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w klimatycznym, prywatnym hostelu Can Collona w centrum Girony

- śniadania

- transport lądowy rowerów i bagaży samochodem

- transfery lotniskowe
- opiekę przewodnika- pilota
- zaplanowane trasy
- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opłaty miejscowe (tzw. City tax)

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

- wyjazd w kameralnej grupie do 10 uczestników

Girona, Costa Brava, wschodnie Pireneje... 

Miejsce na hiszpańskiej ziemi od wielu lat ukochane przez zawodowych kolarzy. Ale nie ze względu na zgrupowania przedsezonowe, jak w Calpe czy na Wyspach Kanaryjskich, a na co dzień. Tak, to miasto, gdzie podobnie jak w okolicach Nicei czy Monako wielu prosów mieszka na stałe. Mieszka tu Kasia Niewiadoma, rezydował Daniel Martin, swój sklep kolarski ma David Millar. Dlaczego tutaj? Powód jest prosty- kameralna atmosfera, spokojne miasto do życia, bliskość morza i góry, przyjazny klimat, a przede wszystkim... doskonałe i niemal całkowicie puste drogi!

Girona i jej okolice to prawdziwy kolarski raj, choć w zdecydowanie bardziej spokojnym wydaniu niż miejsca, w które wybierają się rzesze kolarzy amatorów z całego świata. Każdy kierunek wyjazdu z miasta oferuje inne widoki i tereny do jazdy: od wysokich i długich podjazdów przedgórza Pirenejów zaczynając, idąc przez płaskie tereny interioru, na pagórkowatych i krętych drogach Costa Brava kończąc. Wszystko skąpane w katalońskim słońcu, wijące się przez ciche, piniowe lasy. To tutaj znajdują się kultowe już drogi Rocacorba, Els Angels, San Marti Sacalm czy Vallter 2000. Sama Girona to przepiękne, średniowieczne miasto z ogromną starówką, a w centrum znajdziemy multum świetnych knajp, również tych prowadoznych przez kolarzy, dla kolarzy.

Naszą bazą będzie Can Collona. Wyjątkowe miejsce położone w samym centrum pięknej Girony- stary hiszpański dom zaadaptowany na hostel. Mili właściciele, dobre śniadania, niepowtarzalny, przytulny klimat i przyjazna atmosfera śródziemnomorskiego domu. Hostel będzie w całości do dyspozycji dla naszej grupy. To świetna baza wypadowa na okoliczne drogi, a także na wieczorne wyjścia do centrum Girony.

Wyjazd organizujemy w formule łączonej: bagaże i rowery zabieramy na miejsce z polski naszym vanem, który pozostaje na miejscu w Hiszpanii, a uczestnicy dolatują samolotem do Girony skąd organizujemy transfer do miejsca zakwaterowania i z powrotem na lotnisko, po zakończeniu turnusu. Połączenie lotnicze obsługuje Ryanair na trasie Kraków- Girona/Costa Brava.

Jesteśmy pewni, że wyjazd do tej części Katalonii zostanie Wam w pamięci na długo i przeżyjecie z nami prawdziwą, kolarską przygodę!

bottom of page