top of page
IMG_20210503_114711.jpg

ISTRIA MAJÓWKA

Termin:

27.04 - 4.05.2024

CENY:

4100 zł

3850 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w hotelu ***, pokoje dwuosobowe

- wyżywienie half-board (śniadania i obiadokolacje)

- transport rowerów i bagażu oraz przejazd na miejsce komfortowym vanem

- opiekę przewodników-pilotów

- planowanie tras na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

- pakiet zdjęć i/lub filmów z wyjazdu

Przejazd antenowy Warszawa- Kraków- Warszawa:

- 300 zł/os (min. 4 osoby)

Majówka to idealna okazja aby wyrwać się na parę dni z kraju i pokręcić trochę kilometrów w po pięknych szosach w ciekawych miejscach. W tym roku długi weekend układa się w taki sposób, że nie nadwerężając zbytnio urlopu, można pozwolić sobie na tygodniowy kub dłuższy wyjazd.

Z całkowitą pewnością jednym z miejsc wartych odwiedzenia w majówkę jest chorwacki półwysep Istria, znany z unikatowych pejzaży, wspaniałych dróg i pięknych zabytków z różnych okresów historii.

W ciągu tygodniowego pobytu, zabierzemy Was na najciekawsze drogi Istrii- największego Chorwackiego półwyspu. Przejedziemy niemal całym południowo zachodnim wybrzeżem, od Rovinju, aż po Pulę, w której obejrzymy jeden z największych rzymskich amfiteatrów. Zabierzemy Was na jeden z największych podjazdów w Chorwacji- Ućkę/Vojaka (HC), gdzie wielokrotnie kończyły się etapy wyścigu dookoła Chorwacji. Zapuścimy się też głęboko w interior półwyspu, na mało uczęszczane, niemalże dzikie, ale piękne drogi w okolicach Pazina i malowniczego Jeziora Butoniga. A dodatkową atrakcją będą trasy na jednej z dwóch słynnych chorwackich wysp: Cres i Krk.

Naszą bazą będzie Ičiči lub Vrsar (w zależności od ostateczej liczby uczestników). Pierwsza miejscowość położona jest na wschodnim wybrzeżu półwyspu, pomiędzy Opatiją a Lovranem u samych stóp podjazdu na Vojaka. Wzdłuż wybrzeża, na którym leży Ičiči poprowadzona jest przepiękna droga nr 66 z widokiem na Góry Dynarskie i sąsiednie wyspy- pokonamy ją niejednokrotnie.

Druga miejscość, Vrsar, znajduje się na przeciwległym brzegu Półwyspu Istryjskiego. To piękne, zabytkowe miasto z urokliwym ryneczkiem i gęstwiną wąskich, klimatycznych uliczek. Idealne miejsca na wieczorny spacer po rowerze i dobra baza wypadowa na istryjskie trasy.

 

Zakwaterowanie zaplanowaliśmy w hotelu trzygwiazdowym (Villa Schubert- Ičiči) lub czterogwiazdkowym (Maistra Select Belvedere Resort- Vrsar). Obydwa hotele położone są nad samym morzem i posiadają własną, dobrą kuchnię, która serwuje bogate śniadania i obiadokolacje.

Program:

Dzień 1

wyjazd z Krakowa w godzinach porannych.

Dzień 2 (ok 130 km, 2000 m)

Trasa: Vrsar, Visnjan, Pazin, Butoniga, Motovun, Vrsar 
Dzień 3 (Ok 120 km, 2500 m)

Trasa: Pazin, Krsan, Lovran, Ućka/Vojak, Pazin. 
Dzień 4 (ok 125 km, 1200 m)

Trasa: Vrsar, Rovinj, Pula, Barban, Żninj, Rovinj.
Dzień 5 (ok 135 km, 1700 m)

Trasa: Vrsar, Trget, Labin, Svetvicentac, Mioncastello

Dzień 6 (ok 110 km, 2000 m)

Trasa: wyspa Krk

Dzień 7 (ok 135 km, 1700 m)

Trasa: Vrsar, Groznjan, Piran (Slo), Novigrad, Vrsar

Kolejność tras jak i dystanse mogą się nieco różnić od powyższych w zależności od ostatecznego miejsca zakwaterowania. Staramy się takżew miarę możliwości dobierać trasy i ich trudność do aktualnej pogody i poziomu uczestników.

Zrzut ekranu 2023-12-27 o 19.57.19.png
bottom of page