KAMPANIA- OKOLICE NEAPOLU

Termin:

3 - 10.10.2021

CENY:

3150 zł

+ bilet lotniczy

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w Hotelu La Panoramica ****, pokoje dwuosobowe

- śniadania

- przewóz lądowy bagaży i rowerów

- transfery lotniskowe

- opiekę przewodników-pilotów

- planowanie tras na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opłaty miejscowe (tzw. City tax)

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Niezależnie czy trenujesz kolarstwo szosowe na poważnie, ścigasz się, czy uprawiasz "kolarstwo romantyczne", listopad jednoznacznie kojarzy się z końcem sezonu kolarskiego. Kiedy w Polsce temperatura drastycznie spada na niewiele stopni powyżej zera, a dzień znacznie się skraca odwrotnie proporcjonalnie do ilości wody zaczynającej lać się z nieba, Włosi wciąż cieszą się przyjemną temperaturą i Słońcem. Chciałbyś się poczuć tak jak oni i nieco przedłużyć sobie lato?
 

Zapraszamy na wyjazd do włoskiej Kampanii, regionu zestolica w Neapolu, roztaczającego się po centralnej części Apeninów, wierzchołkach wulkanicznych i przepięknych zboczach wpadających wprost do Morza Tyrreńskiego. Regionu, w którym starożytność, jej historia i dziedzictwo są na wyciągniecie ręki, okraszonego wyjątkową architekturą i poprzecinanego szosami tak pięknymi, o tak niesamowitych widokach, że usta mimowolnie otwierają się z zachwytu. 
 

W ciągu tygodniowego pobytu pokonamy na naszych szosówkach drogi zarówno górskie, jak i te nadmorskie. Planujemy wspiąć się rowerami na Wezuwiusza. Zaliczymy także podjazd także do Motevergine di Mercogliano, wyjątkową drogą o ponad 30 ciasnych serpentynach, na której w 2011 roku Bart de Clerq wygrał etap Giro d'Italia, jadąc w ucieczce i dojezdżając do mety o pół roweru przed skaczącymi z peletonu Scarponim i Kreuzigerem. Przejedziemy się po zapierających dech w piersiach szosach prowadzących wokół Półwyspu Sorrentańskiego, dojeżdżając do takich perełek jak miasta Amalfi, Ravello czy Positano. Będzie możliwość zobaczenia słynnych, zasypanych wieki temu przez popioły wulkaniczne Pompei, a miłośnicy Pink Floyd będą mogli zobaczyć amfiteatr, w którym został nagrany słynny koncert "Live at Pompeii". Będziemy mieć także okazję zjeść (nie boimy się tego stwierdzić) najlepszą pizzę na świecie!

Przede wszystkim jednak, nasz wyjazd do Kampanii, to kwintesencja kolarstwa romantycznego. Zero presji na wynik, świetna kuchnia, włoski luz... Uwielbiamy to!

panorama sorrento
panorama sorrento

press to zoom
miedzy_skałami
miedzy_skałami

press to zoom
mercogliano
mercogliano

press to zoom
panorama sorrento
panorama sorrento

press to zoom
1/12