top of page
Image by Frantisek Duris

LA PALMA 

Termin:

29.10 - 5.11.2023

CENY:

4000 zł + bilet lotniczy

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w apartamentach dwuosobowych

- wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)

- transfery lotniskowe

- opiekę przewodników - pilotów

- zaplanowane trasy na każdy dzień (+ pliki gpx)

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opłaty miejscowe (tzw. City tax)

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

- wyjazd w kameralnej grupie

Wynajem roweru szosowego (6 dni jazdy, grupa min. SH105): + 700 zł

Wyspy Kanaryjskie to miejsce, które od dawna przyciąga kolarzy przez cały rok. Panująca tu praktycznie niezmienna przez cały rok temperatura, ogromna ilość słonecznych dni w ciągu, kapitalne drogi, poprowadzone przez oszałamiająco piękne góry i nadzwyczaj bezpiecznie jeżdżący kierowcy, to gwarancja czerpania z jazdy najczystszej przyjemności. Kanary stanowią też idealny cel na ucieczkę przed późną jesienią i możliwość naładowania organizmu słońcem przed zimowym okresem.

Przygotowaliśmy całkowitą nowość na tym archipelagu, czyli położoną skrajnie na północnym- zachodzie La Palmę. Wyspę jedną raczej z tych mniejszych, ale niesamowicie atrakcyjną. La Palma znana jest z jednego z najmniej na świecie skażonych światłem nieboskłonów, co przyciąga licznych obserwatorów ciał niebieskich. Także tu, na tej wyspie znajduje się najwyższy podjazd na Wyspach Kanaryjskich (mogący się pochwalić także największym przewyższeniem, co często błędnie przypisywane jest sąsiedniemu Teide na Teneryfie), czyli monumentalny Roque de Los Muchachos. Wyjeżdżamy na sam czubek góry, często ponad chmury i nad słynne na cały świat obserwatorium astronomiczne. Niemal 40 km wspinaczki z obłędnym widokiem! 

Zabierzemy Was także w okolice Cumbre Vieja- wulkanu, który dwa lata temu w trakcie trwającej kilka tygodni erupcji zmienił na zawsze obraz południowo- zachodniej części wyspy. 

Ale oprócz Roque i Cumbre Vieja znajdziemy tu całe mnóstwo innych niesamowicie atrakcyjnych kolarsko szlaków: Mirador de Los Roques, Mirador de Los Brecitos, czy Llano de Las Ventas.

Na pewno nie będzie łatwo- La Palma to same góry. Czyli to co ambitni kolarze lubią najbardziej :) Po tygodniowym śmiganiu suma przewyższeń dobije do kilkunastu tysięcy metrów!

Warty uwagi jest fakt, że wyspa do dziś nie jest zdominowana przez masową turystykę i choć ilość odwiedzających ją osób z roku na rok rośnie, to wciąż możemy cieszyć się tu zdecydowanie bardziej kameralną atmosferą.

Nasza bazą będzie miejscowość Los Cancajos położona na wschodnim wybrzeżu idealnie pośrodku wyspy. To idealna baza wypadowa na całodniowe, szosowe eskapady. Niedaleko stąd położone jest także główne lotnisko wyspy. Miejsce zakwaterowanie to trzygwiazdkowy aparthotel z wyżywieniem HB. Położony jest kikladziesiąt metrów od plaży, a w samym hotelu znajduje się też duży basen. Apartamenty dwuosobowe, z kuchnią i dostępem do wifi.

Jazda po La Palmie, to okazja do odkrycia i zapisania na swojej heatmapie tras wyjątkowych i niecodziennych, takich, na które nie przyjeżdżają "wszyscy" :)

To będzie prawdziwa kolarska przygoda!

Termin wyjazdu dopasowaliśmy do lotów z Krakowa lub Warszawy z przesiadką na Teneryfie lub Gran Canarii.

Dzień 1

Przylot na La Palmę, zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2

Trasa: Los Cancajos- Mirador de Los Roques (ok. 80 km, 2600 m)

Dzień 3

Trasa: Los Cancajos- Roque de Los Muchachos (ok. 105 km, 3100 m)

Dzień 4

Trasa: Los Cancajos- Volkan de San Antonio- Cumbre Vieja (ok. 100 km, 2600 m)

Dzień 5

Trasa: Los Sauces- Guelgen- Las Mimbreras (ok. 80 km, 3000 m)

Dzień 6

Trasa: Los Llanos de Aluane- Montana de las Tricias (ok. 80 km, 2000 m)

Dzień 7

Trasa: Los Cancajos/ El Paso- Mirador de los Brecitos (ok 110 km, 3600 m, lub 80 km i 2800 m)

Dzień 8

Wykwaterowanie, powrót do Polski.

Poszczególne pętle i ich kolejność mogą być modyfikowane.

Staramy się dopasowywać trasy w miarę możliwości do panującej pogody oraz formy uczestników.

Zrzut ekranu 2023-06-12 o 09.58.47.png
bottom of page