top of page

LAZUROWE WYBRZEŻE +

PARYŻ- NICEA 2023

Terminy:

5 - 12.03.2023
6 - 13.03.2023

CENY:

3900 zł + bilet lotniczy

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w hotelu Locarno ***, pokoje dwuosobowe

- śniadania

- transfery lotniskowe

- transport lądowy rowerów i bagażu głównego

- opiekę francuskojęzycznego przewodnika-pilota

- planowanie tras na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Istnieje możliwość wynajęcia roweru na miejscu: 

- BMC Teammachine ALR01, SH105. Dopłata: 600 zł

Cote d’Azur - miejsce-symbol, kojarzące się głównie z luksusowymi kurortami, jachtami formułą F1 lub festiwalem w Cannes! Być może niewielu z was wie, ale poza sezonem, ta prestiżowa lokalizacja jest zaraz obok Calpe i Wysp Kanaryjskich, ostoją zimowego kręcenia dla wielu zgrupowań kolarskich - spotkać można tu m.innymi zawodników Ineos czy Astany. Na co dzień trenuje tu też nasz Michał Kwiatkowski i mieszka Peter Sagan. Jeśli jednak skład ekip kolarskich niewiele ci mówi - to wciąż dobrze trafiłeś. 

Riwiera francuska, to przede wszystkim słynne przełęcze Alp Nadmorskich takie jak Col d’Eze, Col de la Madone, Col de Vence czy Col de Braus, które oczywiście będziecie mieli szansę zdobyć podczas tygodniowego wyjazdu! W trakcie pobytu zwiedzimy też Niceę oraz najmniejsze księstwo w Europie - Monako - a w nim: zachwycające Kasyno Monte Carlo, pałac Księżnej Grace. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu Włoch będziemy mieć okazję je odwiedzić i przejechać się legendarną trasą wyścigu San Remo oraz zasmakować również tamtejszych podjazdów. Jeśli nie byłeś jeszcze w Kolorado - masyw górski Esterel, położony po przeciwnej stronie da ci namiastkę tego klimatu. Prawie cztery kraje w tydzień ? Tutaj to możliwe - to właśnie niesamowita różnorodność terenu stanowi o niewątpliwej atrakcyjności tych okolic.

Tegoroczną, wiosenną ofertę wyjazdu na Lazurowe Wybrzeże łączymy z trwającym od początku marca wyścigiem World Tour Paryż- Nicea. W trakcie wyjazdu pojedziemy kibicować kolarzom na przełęczy Col de Turini, znanej także ze słynnego rajdu samochodowego Monte Carlo. 

Naszą bazą będzie Nicea- znane zarówno kolarsko jak i turystycznie miasto, będące stolicą regionu. Na co dzień tętni życiem i jest doskonała bazą wypadową na okoliczne trasy. Popołudniami i wieczorem warto wybrać się na plażę lub na Promenadę Anglików i odpocząc po całym dniu spędzonym na szosie. W centrum miasta znajduje się wiele świetnych restauracji, ale także miejsc związanych stricte z kolarstwem, jak chociażby słynna Cafe du Cicliste, będąca zarazem kawiarnią jak i sklepem rowerowym.

Zakwaterowani będziemy w trzygwiazdkowym hotelu Locarno, położonym kilka minut piechotą od morza, blisko centrum Nicei. Hotel oferuje wygodne, dwuosobowe pokoje i bardzo dobre śniadania.

bottom of page