top of page
santnicolas.jpg

LIEGE - BASTOGNE - LIEGE 2024

ARDENY (BELGIA + LUKSEMBURG)

Termin:

18 - 22.04.2024

CENY:

2000 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w przestronnym, w pełni wyposażonym domu wakacyjnym na wyłączność 

- pokoje dwuosobowe
- transport rowerów i bagażu oraz przejazd na miejsce komfortowym vanem
- opiekę przewodnika- pilota
- wspólne kibicowanie na trasie Liege - Bastogne - Liege

- wyjazd w małej grupie (do 6 osób)
- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Przejazd antenowy na zbiórkę z/do Warszawy: 300 zł/os (min. 4 osoby)

Liege - Bastogne - Liege, czyli tak zwana Staruszka, bo najstarszy organizowany do dziś wyścig świata to kapitalna okazja aby wybrać się do Belgii i przekonać się co kryją w sobie Ardeny- niewysokie, ale jakże atrakcyjne kolarsko góry na pograniczu Beneluksu i Niemiec.

To tu toczyły się słynne bitwy o "wybrzuszenie" w trakcie II Wojny Światowej, co przypominają nam rozstawione w niemal każdym miasteczku czołgi z tamtych czasów. Także tutaj znajduje się, wciśnięty malowniczo w okoliczne wzgórza i lasy, znany na całym świecie tor Formuły 1- Spa Francorchamps. Wreszcie tu, co roku w kwietniu zjeżdża się cały kolarski świat aby stoczyć walkę na najeżonych krótkimi, ale stromymi podjazdami trasach trzech wyścigów: Amstel Gold Race, Walońska Strzała i Liege- Bastogne Liege.

Oferujemy Wam możliwość zobaczenia tego kultowego wyścigu na żywo. Stanięcia przy Cote de La Redoute, wtopienia się w szalejący tłum Walończyków, którzy tłumnie wychodzą na trasę wyścigu w każdym miasteczku i poczucia na własnej skórze jak ważnym elementem życia lokalnej społeczności są wiosenne klasyki. Liege- Bastogne- Liege jest dla nich czymś świętym- impreza trwa cały dzień, a słynne, belgijskie piwo leje się tu hektolitrami :)

Na wyścig pojedziemy w dwa miejsca. Naszym pierwszym przystankiem jest zawsze Houffalize, miejscowość, w której znajduje się pierwszy stromy podjazd, który pokonują zawodowcy: Cote de Saint Roch. Po przejechaniu peletonu wsiadamy w samochód i przejeżdżamy kilkadziesiąt km dalej na podjazd- symbol wyścigu: Cote de LA Redoute, gdzie przy kilkunastroprocentowej ściance organizowane jest miasteczko kibicowskie, a kampery zaparkowane są już kilka dni wcześniej.

W Ardenach spędzimy pełne trzy dni, z których jeden przeznaczymy na kibicowanie zawodowcom i krótszą trasę po południu, a dwa pozostałe spędzimy na trasach poprowadzonych zarówno przez tajemnicze, dzikie i zalesione Ardeny, jak i przez tereny pogranicza Belgii i Luksemburga. W naszych planach są takie kultowe już podjazdy jak: Cote de la Redoute, Cote de Stockeu, Col du Rosier, a dla chętnych proponujemy wydłużenie belgijskiej pętli i sprawdzenie swoich sił na Mur de Huy :) Jesteśmy pewni, że zarówno Belgia jak i Luksemburg zrobią na Was duże wrażenie, nieskazitelne asfalty Luksemburga będziecie wspominać jeszcze przez długi czas, a doskonałych frytek zjecie prawdopodobnie najwięcej w swoim życiu.

Naszą bazą będzie miejscowość Stavelot lub okolice Houffalize (w zależności od liczebności grupy i dostępności noclegów). Obydwie lokalizacje to serce Ardenów. Najsłynniejsze "cotes" znajdują się w promieniu kilkunastu kilometrów. 

Program:

 

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych, przejazd do Belgii.

Dzień 2 (ok. 105 km, 1700 m lub ok 155 km 2500 m)

Trasa: Stavelot, Francorchamps, Col du Rosier, Spa, Cote de la Redoute, Aywalle, Stoumont (możliwość wydłużenia pętli do 170 km z Mur de Huy)

Dzień 3 (ok 135 km, 2300 m)

Trasa: Houffalize, Cote de Saint Roch, Wiltz (LU), Clervaux (LU), Houffalize

Dzień 4

Poranna runda ok 30-40 km. Wyjazd na kibicowanie na trasie L-B-L.

Dzień 5

Wyjazd do Polski w godzinach porannych.

Zrzut ekranu 2023-12-15 o 13.56.57.png
bottom of page