top of page
santnicolas.jpg

LIEGE - BASTOGNE - LIEGE 2023

+ ARDENY

Termin:

20 - 24.04.2023

CENY:

2350 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w pensjonacie B&B, pokoje dwu i trzyosobowe
- śniadania
- transport rowerów i bagażu oraz przejazd na miejsce komfortowym vanem
- opiekę przewodnika- pilota
- wspólne kibicowanie na trasie Liege - Bastogne - Liege

- wyjazd w małej grupie (do 6 osób)
- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

- opłaty miejscowe (city tax)

Przejazd antenowy na zbiórkę z/do Warszawy: 300 zł/os (min. 4 osoby)

Liege - Bastogne - Liege, czyli tak zwana Staruszka, bo najstarszy organizowany do dziś wyścig świata to kapitalna okazja aby wybrać się do Belgii i przekonać się co kryją w sobie Ardeny- niewysokie, ale jakże wymagające kolarsko góry na pograniczu Beneluksu i Niemiec.

To tu toczyły się słynne bitwy o "wybrzuszenie" w trakcie II Wojny Światowej, co przypominają nam rozstawione w niemal każdym miasteczku czołgi z tamtych czasów. Także tutaj znajduje się sławny na całym świecie tor Formuły 1- Spa Francorchamps. Wreszcie tu, co roku w kwietniu zjeżdża się cały kolarski świat aby stoczyć walkę na najeżonych krótkimi, ale stromymi podjazdami trasach trzech wyścigów: Amstel Gold Race, Walońska Strzała i Liege- Bastogne Liege.

Oferujemy Wam możliwość zobaczenia tego kultowego wyścigu na żywo. Stanięcia przy Cote de La Redoute, wtopienia się w szalejący tłum Walończyków i poczucia na własnej skórze jak ważnym elementem życia lokalnej społeczności są wiosenne klasyki.. Jeśli jesteście dość odważni, polecamy stanięcie dzień wcześniej na trasie edycji dla amatorów: LBL Challenge, która poprowadzona jest po tej samej trasie co wyścig zawodowców.

Na miejscu spędzimy pełne trzy dni, z których jeden przeznaczymy na kibicowanie zawodowcom, a dwa pozostałe spędzimy na trasach poprowadzonych zarówno przez tajemnicze, dzikie i zalesione Ardeny, jak i przez tereny pogranicza Belgii i Luksemburga. Jesteśmy pewni, że obydwa kraje zrobią na Was ogromne wrażenie, a nieskazitelne asfalty Luksemburga będziecie wspominać jeszcze przez długi czas :)

Naszą bazą będzie miejscowość Stavelot lub okolice Houffalize (w zależności od liczebności grupy i dostępności noclegów). Obydwie lokalizacje to serce Ardenów. Najsłynniejsze "cotes" znajdują się w promieniu kilkunastu kilometrów. Zakwaterowani będziemy w typowo belgijskim pensjonacie, który oprócz przytulnych pokoi oferuje bardzo dobre śniadania. To świetne miejsce na odpoczynek po całodniowych harcach na szosie.

Program:

 

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych, przejazd do Belgii.

Dzień 2

Trasa: Stavelot - Francorchamps- Col du Rosier- Spa- Cote de la Redoute- Aywalle- Stoumont (ok. 105 km, 1700 m)

Dzień 3

Trasa: Houffalize- Wiltz- Clervaux- Houffalize (ok 130 km, 1600 m)

Dzień 4

Poranna runda ok 30-40 km. Wyjazd na kibicowanie na trasie L-B-L.

Dzień 5

Wyjazd do Polski w godzinach porannych.

bottom of page