santnicolas.jpg

LIEGE - BASTOGNE - LIEGE 2022

+ ARDENY

Termin:

21 - 25.04.2022

CENY:

2100 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w pensjonacie B&B, pokoje dwuosobowe
- śniadania
- transport rowerów i bagaży oraz przejazd na miejsce komfortowym vanem
- opiekę przewodnika- pilota
- wspólne kibicowanie na trasie Liege - Bastogne - Liege

- wyjazd w małej grupie (do 6 osób)
- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

- opłaty miejscowe (city tax)

Image by Guillaume Vandenneucker
Image by Guillaume Vandenneucker

press to zoom
Image by Kian Lem
Image by Kian Lem

press to zoom
Image by Karel Vh
Image by Karel Vh

press to zoom
Image by Guillaume Vandenneucker
Image by Guillaume Vandenneucker

press to zoom
1/6

Liege - Bastogne - Liege, czyli tak zwana Staruszka, bo najstarszy organizowany do dziś wyścig świata to kapitalna okazja aby wybrać się do Belgii i przekonać się co kryją w sobie Ardeny- niewysokie, ale jakże wymagające kolarsko góry na pograniczu Beneluksu i Niemiec.

To tu toczyły się słynne bitwy o "wybrzuszenie" w trakcie II Wojny Światowej, co przypominają nam rozstawione w niemal każdym miasteczku czołgi z tamtych czasów. Także tutaj znajduje się sławny na całym świecie tor Formuły 1- Spa Francorchamps. Wreszcie tu, co roku w kwietniu zjeżdża się cały kolarski świat aby stoczyć walkę na najeżonych krótkimi, ale stromymi podjazdami trasach trzech wyścigów: Amstel Gold Race, Walońska Strzała i Liege- Bastogne Liege.

Oferujemy Wam możliwość zobaczenia tego kultowego wyścigu na żywo. Stanięcia przy Cote de La Redoute, wtopienia się w szalejący tłum Walończyków i poczucia na własnej skórze jak ważnym elementem życia lokalnej społeczności są wiosenne klasyki.. Jeśli jesteście dość odważni, polecamy stanięcie dzień wcześniej na trasie edycji dla amatorów: LBL Challenge, która poprowadzona jest po tej samej trasie co wyścig zawodowców.

Na miejscu spędzimy pełne trzy dni, z których jeden przeznaczymy na kibicowanie zawodowcom, a dwa pozostałe spędzimy na trasach poprowadzonych zarówno przez tajemnicze, dzikie i zalesione Ardeny, jak i przez tereny pogranicza Belgijsko - Niemieckiego, z Parkiem Narodowym Eifelu na czele oraz piękną trasą rowerową Vennbahn Radweg. Będzie co zoabczyć, będzie co pokręcić!

Naszą bazą będzie miejscowość Stavelot, położona kilkanaście km od słynnej miejscowości Spa, koło której znajduje się tor Formuły 1 i niedaleko jednej z najbardziej znanych przełęczy regionu- Col du Rosier. To niemal samo serce Ardenów. Zakwaterowani będziemy w pensjonacie B&B Bel Natura - Couette et Café. Pensjonat znajduje się w samym centrum urokliwego, typowo belgijskiego Stavelot.

Program:

 

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych, przejazd do Belgii.

Dzień 2

Trasa: Stavelot - Francorchamps- Col du Rosier- Spa- Cote de la Redoute- Aywalle- Stoumont (ok. 105 km, 1700 m)

Dzień 3

Trasa: Stavelot- Malmedy- Monschau- PN Eifel- Wallness (ok 150 km, 1900 m. Możliwość skrócenia trasy)

Dzień 4

Poranna runda ok 30-40 km. Wyjazd na kibicowanie na trasie L-B-L.

Dzień 5

Wyjazd do Polski w godzinach porannych.