top of page

MAJORKA
FEMMES

Przedłuż kolarski sezon i pokręć po słynnych trasach z kolarskich pocztówek

Tygodniowa wizyta na najbardziej

kolarskiej wyspie Europy w towarzystwie dziewczyn

W programie m.in.:

Cap de Formentor, Sa Calobra, Puig Major, Coll de Soller

Dystans: 703 km

Przewyższenia: 9644 m

Średnio dziennie: 117 km

Średnio dziennie: 1600 m

Wyjazd: 8 dni / 7 nocy

Samolot

12 - 19.10.2024

Hotel More***

Majorka - wyspa absolutnie kultowa wśród zawodowców i wszystkich miłośników szosy.
 

Przygoda

Jeden z najpopularniejszych kierunków na zimowe zgrupowania, ale też idealne miejsce na solidne zakończenie kolarskiego sezonu, w idealnej do jazdy październikowej temperaturze.

Północna część wyspy to pasmo górskie Sierra de Tramuntana, poprzecinane fantazyjnie poprowadoznymi drogami, z których najsłynniejsze to Sa Calobra, Port de Soller, droga na Puig Maior czy wiodąca na północno-wschodni kraniec wyspy przepiękna trasa na Cap de Formentor. Część środkowa i południowa największej wyspy Balearów, to tereny względnie płaskie, które urozmaicone są pojedynczymi wzgórzami, spośród których najbardziej spektakularnym jest Puid de San Salvador z średniowiecznym, sanktuarium na samym szczycie, do którego prowadzi niesamowicie piękna, najbardziej kolarska z możliwych szosa.

A to nie wszystko, bo Majorka kryje w sobie znacznie więcej wartych do odwiedzenia szosą miejsc.

Naszą bazą będzie Alcudia. To idealne miejsce na bazę wypadową dla kolarzy. Wysokie góry zaczynają się kilka km od granic miasta, ale wyjeżdżając w kierunku południowym trafimy na tereny płaskie i pagórkowate. Cap de Formentor znajduje sie zaledwie nieco ponad 20 km od bazy, a jazda na niego w trakcie złotej godziny, czy to o poranku czy pod wieczór, zapada w pamięci na długo!  Każdy kolarz znajdzie tu coś dla siebie. 

Zapraszamy z nami, Majorka na pewno Was zachwyci!

Hotel i wyżywienie

Zakwaterowani będziemy w trzygwiazdkowym hotelu More, położonym w północnej, kameralnej części Alcudii w bezpośrednim sąsiedztwie piaszczystej plaży. Hotel dysponuje znakomitą kuchnia, z bogatym szwedzkim stołem zarówno w trakcie śniadań jak i obiadokolacji. To świetne miejsce na relaks po całym dniu spędzonym na trasie. Nieopodal znajduje się wypożyczalnia rowerów, z którą współpracujemy. 

Zabytkowe centrum Alcudii znajduje się kilka minut spacerem od hotelu i stanowi idealny cel na wieczorny spacer. Starodawne mury i tradycyjna zabudowa, wiele urokliwych knajpek i barów pozwolą na złapanie chwili odprężająceg oddechu przed kolejnym dniem w siodle.

Wsparcie na trasie
 

Podczas jazdy będziesz cieszyć się pełnym wsparciem ze strony naszego profesjonalnego zespołu. 

Piloci MJPro Tour to doświadczeni kolarze, których łączy pasja do jazdy na rowerze. Pomożemy zapewnić grupie bezpieczeństwo, czerpanie z radości z jazdy oraz niezapomniane wspomnienia . Cały czas w telefonicznej dyspozycji grupy jest bus, który w razie potrzeby może zabrać grupę bądź uczestnika do bazy, co zapewnia dodatkowy spokój i komfort.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymają dostęp do plików tras, dzięki czemu każdy będzie mógł jeździć w grupie bądź we własnym tempie.

Majorka-113.jpg

Ocena: 10/10

Świetne wsparcie na trasie i oglądanie się na tyły grupy, tak żeby ci mniej szybsi od najszybszych nie czuli się porzuceni na pastwę losu ;) Na plus też przygotowanie tras z wariantami skrócenia lub dokrętki, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Uczestniczka, Luty 2024

Program

Ty możesz skupić się na jeździe - my zadbamy o całą resztę.

Jeździmy w duchu social-ride, no drop (czekamy na szczytach).
Staramy dopasowywać kolejność i same trasy w miarę możliwości do panującej pogody oraz formy uczestników.
Poszczególne trasy i ich kolejność mogą być modyfikowane pod indywidualne preferencje. 

W razie chęci/potrzeby rekomendujemy Rest Day, oferujemy także trasy recovery ride w większości miejsc.

Dzień 1 - Przylot


Przylot do Palmy. Transfer do Alcudii.
 

Dzień 2 - Spektakularna Sa Calobra (128km, 2300 m)


Pierwsze płaskie 25km pozwoli rozgrzać nogi. Następnie podjedziemy Coll de sa Batalla z Caimari (8km ze średnim nachyleniem 4.9%) i nieco łagodniejszy podjazd Son Massip z Coll de sa Batalla (2.2km, 4.6%). Stąd zjedziemy i podjedziemy - Sa Calobra, ikoniczny punkt na mapie kolarskiej Majorce, słynny ze swojego wymagającego podjazdu (10.1km, 6.5%) i malowniczych widoków na Morze Śródziemne. Jest to miejsce, które przyciąga wielu kolarzy z całego świata. Prawdziwy kolarski Must Have. Powrót - 45km, to już pagórki i zjazd nad linie morza do Port de Pollenca, malowniczej portowej miejscowości.

Highlight dnia: Sa Calobra, Port de Pollenca

 

Dzień 3 - Pocztówkowy, łagodny Cap de Formentor (86km, 1200m)


Ruszamy płasko w stronę Port de Pollenca, znów podziwiając przepiękne widoki plaż i wody,  stamtąd kierujemy się w stronę Cap de Formentor (Col de la Cruetta, 5,9km, 3.3%, Cap Formentor 7.3km, 3.4%) , przylądka oferującego spektakularne widoki na skaliste wybrzeże i turkusowe wody Morza Śródziemnego. To miejsce zachwyca nie tylko kolarzy, ale także turystów z całego świata. Następnie już po płaskim i lekko pagórkowatym terenie wracamy do Alcudi  przez Pollenca, urokliwe miasteczko otoczone górami Tramuntana. 

Highlight dnia: Cap de Formentor, Port de Pollenca

 

Dzień 4 - Wzgórze Santuario San Salvador (120km, 596km)


Tego dnia ruszymy w interior wyspy, jadąc płaską trasą pomiędzy malowniczymi sadami. W miejscowości Felanitx rozpocznie się jedyny tego dnia podjazd - Santuario de San Salvador (4.9km, 7%) to ikoniczny punkt na mapie kolarskiej, położony na wysokości 510 metrów nad poziomem morza w północno-wschodniej części Majorki, oferujący niezapomniane widoki i wymagający podjazd. Powrót również płaską trasą przez miejscowość Manacor.

Highlight dnia: Santuario San Salvador

 

Dzień 5 - Najwyższy szczyt Majorki, Puig Major (146km, 2400m)


Po dniu płaskim, dzisiaj najbardziej wymagająca trasa. 146km pętla w północnej części wyspy, z najwyższym szczytem Majorki - Puig Major, który zapewnia spektakularne widoki wznosząc się na wysokość 1445 metrów n.p.m. Na szczyt wjedziemy od łagodniejszej północno-wschodniej strony poprzez podjazdy Coll de Femenia (8.9km, 4.9%), Son Massip (2.2km, 4.6%), Puig Major (4.9km, 5.6%). Zjedziemy przepięknym, czternasto kilometrowym zjazdem do miasteczka Soller i urokliwego Port Soller, jednej z najbardziej ekskluzywnych części wyspy. Powrót przez Coll de Soller (7.5km, 4.4%) gdzie na szczycie zatrzymamy się w czarującej kolarskiej kawiarni prowadzonej przez małżeństwo z Wielkiej Brytanii.

HIghlight dnia: Puig Major, Port Soller, Coll de Soller

 

Dzień 6 - Wzgórze Puig de Ronda (120km, 1200m)


Kolejny “spokojniejszy” dzień. Znów skierujemy się w południowy interior wyspy, tym razem na Puig de Randa. Cała trasa będzie relatywnie płaska a jedyny podjazd (5.2km, 4.7%) stanowić będzie ciekawe urozmaicenie. Puig de Randa to ikoniczny szczyt na Majorce, oferuje wspaniałe widoki osiągając wysokość 548 metrów n.p.m

Higlight dnia: Puig de Ronda.

 

Dzień 7 - zapach morza i kawa w Port de Valdemossa (103km, 1761m)


Ostatni dzień rozpoczniemy w Santa Maria del Cami, po krótkim podjeździe pociągiem. Na dzisiejszej trasie Coll de Soller, tym razem podjazd serpentynami od południowej strony (7.5km, 4.4%), ze szczytu zjedziemy do miejscowości Soller, aby następnie pagórkowatym terenem, cały czas podziwiając linię przegową przejechać przez piękną Deię do Port de Vademossa gdzie w malutkiej knajpce tuż nad wodą można napić sie kawy i zjeść ciastko. Po krótkiej wspinaczce powrotnej (5.7km, 6.5%), znów pagórkowatym terenem wracamy na miejsce startu. Ostatnie 30km to jazda w dół i płaskim terenem.

Highlight dnia: Coll de Soller, Deia, Port de Valdemossa

 

Dzień 8 - Wylot 


Transfer z Alcudii do Palmy. Wylot do Polski.
 

Zarezerwuj swoje miejsce i jedź z nami

Radość z odkrywania i jazdy najpiękniejszymi trasami, w gronie pasjonatów kolarstwa.

Terminy:

12 - 19.10.2024

Cena:

4700 zł early bird do 07.06 (tylko 3 miejsca!)

4950 zł regularna

Cena zawiera:
 

 • Zakwaterowanie w hotelu More ***, pokoje dwuosobowe

 • Wyżywienie half- board (śniadania i obiadokolacje)

 • Przewóz rowerów i bagażu z Krakowa do Alcudii i z powrotem lub wynajem roweru (grupa 105, karbon)

 • Transfery lotniskowe

 • Opiekę przewodników-pilotów

 • Zaplanowane tras na każdy dzień (plus pliki gpx)

 • Ubezpieczenie KL, NNW, OC

 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP

 • Uśmiechnij się, nasz pilot będzie robić zdjęcia!

 • Niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Cena nie zawiera: 
 

 • przelot samolotem 

 • rabat 400PLN w przypadku przewozu własnego roweru samolotem
   

Na czym będziesz jeździć?


W cenie zawarty jest transfer Twojego roweru lub wypożyczenie roweru na miejscu (min. shimano 105, carbon)

Czy ten wyjazd jest dla mnie?

Nasza kategoria wyjazdu: pagórkowaty. Przeznaczony dla osób, które czerpią radość z nieco bardziej wymagających tras.

Na uczestników czekają dłuższe, często kultowe i piękne widokowo podjazdy (tempo podjazdu indywidualne, grupa czeka na szczycie) oraz kręte zjazdy. Trasy zaplanowane na każdy dzień wymagją obycia z codzienną jazdą. Możliwość indywidualnego “rest day” w dowolnych dniach. Zazwyczaj możliwość modyfikacji trasy - wydłużenia/skrócenia wedle preferencji uczestnika


Rekomendowane loty:

Ryanair, Kraków - Palma, godz. 15:15 - 18:15
Ryanair, Palma - Kraków, godz. 19:45 - 22:45

Ryanair, Warszawa - Palma, godz. 10:05 - 13:15
Ryanair, Palma - Warszawa, godz. 09:30 -12:35

 

Wspomnienia z Majorki

Niesamowite wspomnienia, z jednej z najlepszych rowerowych miejscówek, przejechanej w świetnym gronie

Uczestnik, Liege-Bastogne-Liege 2024

“Dobra komunikacja, elastyczne podejście do kwestii logistycznych, dobre warunki lokalowe, dobry plan, dobrze narysowane trasy, elastyczne podejście do potrzeb uczestników, i na koniec najważniejsze - dobry kontakt i współpraca z Grzegorzem, pilotem"

Ocena: 10/10

 
bottom of page