top of page

SZWAJCARIA SASKO- CZESKA

Termin:

30.04 - 03.05.2020

CENY:

1250 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w Hotelu Vyprez ***, pokoje dwuosobowe

- śniadania
- transport rowerów i bagaży oraz przejazd na miejsce komfortowym vanem
- opiekę przewodnika- pilota
- zaplanowane trasy
- wyjazd w małej grupie (do 7 uczestników)
- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opłaty miejscowe (tzw. City tax)

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Pogranicze Czesko-Niemieckie znane jest nie od dziś jako mekka wspinaczy skalnych, miłośników turystyki pieszej i pieknych, sielankowych widoków. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że to kraina wymarzona również dla kolarzy. Ostre, pionowe skały kontrastują tu z pagórkowatym terenem, dolinami rzecznymi, pośród których wije się mnóstwo pięknych i mało uczęszczanych przez samochody szos. A to wszystko jedynie kilka godzin jazdy samochodem np z Krakowa, skąd startują wszystkie nasze wyjazdy.

 

Zapraszamy na kilkudniowy wyjazd do magicznej krainy, gdzie niesamowita przyroda spotyka się z piękną architektura, życie płynie spokojniej, a wszystko spajają asfalty stworzone jakby specjalnie dla nas- kolarzy. Wybierając się z nami spędzicie pełne trzy dni na swoich szosówkach, eksplorując tę mistyczną i fascynującą krainę. Odwiedzimy m. in. takie miejsca jak Koenigstein, Hohnstein, Bad Schandau, Sebnitz po stronie niemieckiej, czy Decin i Hrensko po stronie czeskiej, po drodze zachwycając się jedynymi w swoim rodzaju widokami. W Krasnej Lipie zatrzymamy się, aby spróbować świetnego piwa z lokalnego browaru. W planach mamy także piesze wyjście na szlak do formacji skalnej Pravcicka Brama- istnej perły w naturalnym krajobrazie Czeskiej Szwajcarii. 

 

Nasza propozycja to idealne rozwiazanie na spędzenie wolnego czasu w majowy długi weekend na rowerze szosowym. Ten termin to także duże prawdopodobieństwo dobrej pogody i ideallnej temperatury do przemierzania czesko-niemieckich szos.

Zakwaterowani będziemy w trzygwiazdkowym hotelu w miejscowości Decin. Hotel wyposażony jest w zewnętrzny basen, połaczony jest także z lokalnym aquaparkiem i oferuje śniadania w formie bufetu. Niedaleko stąd do centrum miasteczka, gdzie będzie można się udać wieczorem do lokalnej knajpki lub restauracji.

Program:

 

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych. Po południu runda rowerowa ok 30-40 km.

Dzień 2

Trasa po Szwajcarii Saskiej: Decin- Bad Schandau- Hohnstein- Sebnitz- Hrensko- Janov- Decin. (ok. 120 km, 1700 m)

Dzień 3

Trasa po Szw. Czeskiej: Decin- Jetrichovice- Krasna Lipa- C. Kamenice- Nova Oleska- Decin. (ok. 100 km, 1900m)

Dzień 4 

Poranna runda rowerowa. Wyjazd do Polski w godzinach wczesno-popołudniowych.

Imię i nazwisko: *

Email: *

Phone: *

Adres zameldowania: *

Data urodzenia: *

Dodatkowe informacje:

Dziękujemy! Wiadomość wysłana. Odpowiemy jak najszybciej.

bottom of page