SZKOCJA/HIGHLANDS

Termin:

lato 2022

CENY:

xxxx zł + bilet lotniczy

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w hotelach, hostelach i pensjonatach ze śniadaniem
- transport rowerów i bagaży

- transfery lotniskowe

- samochód na trasie

- zaplanowane trasy (przejazd z miejsca na miejsce, dzień po dniu)
- opiekę przewodnika- pilota
- opłaty promowe

- wyjazd w małej grupie (do 8 osób)
- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- opłaty miejscowe (tzw. City tax)

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Cena nie zawiera biletów lotniczych (Kraków- Glasgow- Kraków)- cena ok. 600 zł

Szkocja . Gdy myślisz o tym kraju masz przed oczami nieciągnące się zielone przestrzenie, rozległe wrzosowiska, dudziarzy w tradycyjnych kiltach, klify wznoszące się wysoko nad powierzchnią morza, zamki, które przycupnęły na niewielkich skałach i wzgórzach, a przede wszystkim niezmąconą, dziką naturę. To miejsce, w którym możemy całkowicie odciąć się od codzienności, zatracić się w nim i... w tym zatraceniu pokonywać kolejne kilometry na zapierających dech w piersiach szosach!

Tak, Szkocja to kraina niemal stworzona dla kolarzy. Bo choć pogoda nie zawsze tu rozpieszcza, to ilość pustych, ciągnących się za horyzont dróg z oszałamiającymi widokami i biegajacymi tu i ówdzie owcami, rekompensuje wszystko. Widoki te zapewne znane są Wam z przeróżnych filmów, od Nieśmiertelnego, przez Makbeta, Jamesów Bondów, Braveheart, na Harrym Potterze kończąc. Dlaczego nie zobaczyć tego na własne oczy? 

Wybierając się z nami, na naszą dziesięciodniową podróż po Szkocji, będziecie mieli okazję zobaczenia sporego skrawka tej fascynującej ziemi i doświadczyć w pigułce tego, czym jest kraj Seana Connery'ego, Marii Stuart, Davida Millara i Cocteau Twins.

 

Nasza szosowa podróż zacznie się w części "lądowej" w Oban, skąd promem przedostaniemy się na Wyspę Mull, gdzie ruszymy dalej na rowerach. Po dotarciu na kraniec wyspy, wrócimy po raz kolejny statkiem na Półwysep Morvern. Stamtąd przejedziemy się po bajkowej dolinie Glencoe,. Opuszczając najsłynniejszą, szkocką dolinę, udamy się dalej na północny zachód; mijając po drodze wiadukt Glenfinnan (ten z Harrego Pottera) przedostaniemy się przez morze na słynną Wyspę Skye, będąca niemalże synonimem najlepszych, szkockich widoków i najpiękniejszych plenerów filmowych. Po dokładnym jej objechaniu wrócimy na ląd, aby dotrzec nad brzegi Loch Ness, gdzie spróbujmey wypatrzyć słynnego potwora. Na koniec wrócimy w okolice Fort William, mijając p drodze fascynujący system kanałów żeglugowych między Fort Augustus a Fort William, aby zwieńczyć nasz wyjazd wyjściem pieszym na najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii- Ben Nevis.

Po każdym dniu, nocować będziemy w urokliwych miasteczkach i wsiach, czasami będzie to hotel, niekiedy lokalny hostel, innym razem prywatne pensjonaty. 

Przez cały wyjazd, nasz samochód będzie wiózł wszystkie bagaże, zatrzymując się także po drodze w niektórych miejscach, aby w razie konieczności był dostęp do dodatkowych ubrań, wody, czy batonów. Cała trasę zaś pokonamy od miasteczka  do miasteczka, od drzwi jednego noclegu do drugiego, na naszych szosówkach, rozkoszujac się niecodziennymi widokami.

IMG_20190610_154739
IMG_20190610_154739

press to zoom
IMG_20190610_223514
IMG_20190610_223514

press to zoom
4Day2-2
4Day2-2

press to zoom
IMG_20190610_154739
IMG_20190610_154739

press to zoom
1/23

Dzień 1

Przylot do Glasgow- transfer do Oban. Nocleg w Oban.

 

Dzień 2

Prom: Oban- Craignure. Trasa po Wyspie Mull Craignure- Tobermory. (ok. 105 km, 1500 m) Prom do Kilchoan. Nocleg w Kilchoan.

 

Dzień 3

Trasa Kilchoan- Onich. (ok. 90 km, 1700 m) Nocleg w Corran/Onich (dwie noce)

 

Dzien 4. 

Trasa Onich, Kinlochleven, Glencoe, Glen Etive. (ok. 85 km, 1000m)

 

Dzień 5

Trasa Onich- Glenfinan- Arisaig. (ok. 70 km 650m). Nocleg w Arisaig.

 

Dzień 6

Trasa Arisaig- Mallaig (15km) Prom. Trasa Arnadale - Portree (ok. 67 km, 600 m) Nocleg w Potree (dwie noce). 

Dzień 7

Trasa wokół północnego półwyspu Skye. Old Mann of Storr, przełęcz Quiraing. (ok. 78 km, 1000 m) 

 

Dzień 8

Trasa Portree- Invermoriston (ok.135 km, 1600 m) Nocleg w Invermoriston.

 

Dzień 9

Trasa Invermoriston- Fort Augustus- Fort William (ok. 60 km, 950 m). Nocleg w Fort William (dwie noce)

 

Dzień 10.

Wyjście piesze na Ben Nevis lub trasa w okolicach Fort William.

Dzień 11:

Transfer do Glasgow i wylot do Polski.