top of page

TOSKANIA GRAVEL

Termin:

25.05 - 1.06.2024

CENY:

4700 zł

4100 zł (dojazd własny)

LAST MINUTE -10% z kodem "dolcevita"

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w Hotelu Villa Ricci*** (7 nocy, pokoje dwuosobowe)

- wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)

- hotelowa strefa wellness

- transport uczestników i bagaży na trasie Kraków- Chianciano Terme- Kraków komfortowym vanem

- opiekę przewodników-pilotów

- planowanie tras na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

- pakiet filmów i/lub zdjęć z wyjazdu

- opłaty miejscowe (tzw. city tax)

Przejazd antenowy Warszawa- Kraków- Warszawa:

- 300 zł/os (min. 4 osoby)

Toskania- miejsce kojarzące się przede wszystkim z niezliczona ilością zabytków z różnych okresów historii, wyśmienitą kuchnią i pięknymi, położonymi na wzgórzach, średniowiecznymi miasteczkami. Ale nie tylko! Ten owiany już kultem włoski region to kraina niemal stworzona do uprawiania kolarstwa i to nie tylko szosowego.

Mnogość pięknych mało uczęszczanych szos, góry, pagórki, niziny, wspaniałe szutry, a także czysto kolarska tradycja, z uznanym na świecie wyścigiem Strade Bianche i rodzinnymi stronami Mario Cipolliniego na czele,, to czynniki, które od lat przyciągają do Toskanii pasjonatów kolarstwa.

Wrzesień to idealna pora​,​ aby poznać tę krainę z perspektywy roweru gravelowego. Stabilna pogoda​,​ dobra temperatura (ok 25 stopni C)​,​ malejący ruch turystyczny... A dlaczego z gravela?. Bo w Toskanii wszystko kręci się wokół szutrów. Drogi asfaltowe to tylko część z tego co do zaoferowania ma, ten region. Warto zjechać na znakomicie utrzymane prowincjonalne "białe drogi", zapuścić się w tajemnicze zakątki toskańskich winnic i gajów cyprysowych, przemierzyć drogi kupieckie, szlaki winne i znaleźć się w unikatowej na skalę światową dolinie rzeki Orcia. Pamiętacie sceny z Gladiatora ze śpiewem Lisy Gerard w tle? Zabierzemy Was również w miejsca gdzie były kręcone. 

W promieniu kilkudziesięciu kilometrów od naszego miejsca zakwaterowania, znajdują się takie perełki włoskiej architektury i urbanistyki jak Orvieto, Pienza, Montepulciano (z doskonałym winem), Cortona, Citta della Pieve, czy Perugia. To wszystko wplecione jest w krajobraz, nad którym góruje monumentalny, wygasły wulkan Monte Amiata i dziki masyw Monte Rufeno. Czerwcowy termin to także okres pełen kwitnących słoneczników, zielonych pół uprawnych i krwistoczerwonych maków- wprost raj do fotografowania.

Zakwaterowani będziemy w trzygwiazdkowym hotelu Villa Ricci, w znanej z ciepłych źródeł miejscowości Chianciano Terme. Hotel oferuje bogate śniadanie i znakomite obiadokolacje a la carte. Z hotelu i okolicy roztacza się widok na stare miasto, wzgórza wokół Cortony i Jezioro Trazymeńskie. Do starego miasta jest kilkanaście minut piechotą, lub kilka rowerem, a w pobliżu znajdują się sklepy, bary i restauracje.

Zapraszamy razem z nami. Przeżyj prawdziwą, włoska przygodę!

Program:

 

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa (noc z 24 na 25.05), przyjazd do Chianciano Terme w godzinach popołudniowych. Po przyjeździe możliwa runda aklimatyzacyjna.

Dzień 2

Trasa: Chianciano, Cortona, Lago di Trasimeno, Monte del Lago. Ok. 115 km, 1400 m.

Dzień 3

Trasa: Chianciano, Orvieto, Castel Viscardo, Cetona, Sarteano. Ok. 130 km, 2000 m.

Dzień 4

Trasa: Chianciano, Citta delle Pieve, Montarale, Piegaro. Ok. 70 km, 1300 m.

Dzień 5

Trasa: Chianciano, Castiglioncello del Trinoro, Val d'Orcia, Pienza, Monticchiello, Montepulciano. Ok. 75 km, 1500 m

Dzień 6

Trasa: Chianciano, Castiglione d'Orcia, Monte Amiata, La Foce. Ok. 115 km, 2500 m.

Dzień 7

Trasa: Buenconvento, Siena, Strade Bianche. Ok. 110 km, 1900 m

Dzień 8

Wyjazd do Polski w godzinach porannych.

Zrzut ekranu 2024-01-31 o 13.55.57.png
bottom of page