TOSKANIA GRAVEL- BOŻE CIAŁO

Termin:

06.06 - 13.06.2020

CENY:

2600 zł (do 23.12)

2900 zł (od 24.12)

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w hotelu*** (7 nocy) ze śniadaniem (pokoje 2 i 3-osobowe)

- transport uczestników i bagaży na trasie Kraków- Querce al Pino- Kraków komfortowym vanem

- opiekę przewodników-pilotów

- planowanie tras na każdy dzień

- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

- pakiet filmów i/lub zdjęć z wyjazdu

- opłaty miejscowe (tzw. city tax)

Toskania- miejsce kojarzące się przede wszystkim z niezliczona ilością zabytków z różnych okresów historii, wyśmienitą kuchnią i pięknymi, położonymi na wzgórzach, średniowiecznymi miasteczkami. Ale nie tylko! Ten owiany już kultem włoski region to kraina niemal stworzona do uprawiania kolarstwa i to nie tylko szosowego.

Mnogość pięknych mało uczęszczanych szos, góry, pagórki, niziny, wspaniałe szutry, a także czysto kolarska tradycja, z uznanym na świecie wyścigiem Strade Bianche i rodzinnymi stronami Mario Cipolliniego na czele,, to czynniki, które od lat przyciągają do Toskanii pasjonatów kolarstwa.

Długi weekend czerwcowy (a w naszej ofercie cały tydzień) to idealna okazja aby poznać tę krainę z perspektywy roweru gravelowego. Bo asfaltowe szosy to tylko część z tego co do zaoferowania ma Toskania. Warto odbić w boczną drogę, zapuścić się w tajemnicze zakątki toskańskich winnic i gajów cyprysowych, przemierzyć drogi kupieckie, szlaki winne i znaleźć się w unikatowej na skalę światową dolinie rzeki Orcia. Pamiętacie sceny z Gladiatora ze śpiewem Lisy Gerard w tle? Zabierzemy Was również w miejsca gdzie były kręcone. 

W promieniu kilkudziesięciu kilometrów od naszego miejsca zakwaterowania, znajdują się takie perełki wloskiej architektury i urbanistyki jak Orvieto, Pienza, Montepulciano (z doskonałym winem), Cortona, Citta della Pieve, czy Perugia. To wszystko wplecione jest w krajobraz, nad którym góruje monumentalny, wygasły wulkan Monte Amiata i dziki masyw Monte Rufeno. Czerwcowy termin to także okres pełen kwitnących słoneczników, zielonych pół uprawnych i krwistoczerwonych maków- wprost raj do fotografowania.

Zakwaterowani będziemy w przytulnym trzygwiazdkowym, rodzinnym hotelu, położonym w niewielkiej wiosce Querce al Pino, ok 4 km od miasteczka Chiusi. Stara włoska zabudowa, obszerne patio, przyjemna restauracja, sppokojna okolica będą sprzyjać regeneracji po całodniowej jeździe.

Zapraszamy razem z nami. Przeżyj prawdziwie włoska przygodę!

Program:

 

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa (noc z 5 na 6 czerwca), przyjazd do Chiusi w godzinach popołudniowych. Po przyjeździe możliwa runda aklimatyzacyjna.

 

Dzień 2

Trasa: Chiusi, Cortona, Lago di Trasimeno, Monte del Lago, Chiusi. Ok. 115 km, 1400 m.

 

Dzień 3

Trasa: Chiusi, Orvieto, Castel Viscardo, Cetona, Sarteano, Chiusi. Ok. 130 km, 2000 m.

Dzień 4

Trasa: Chiusi, Citta delle Pieve, Montarale, Piegaro, Chiusi. Ok. 70 km, 1300 m.

 

Dzień 5

Trasa: Chiusi, Castiglioncello del Trinoro, Val d'Orcia, Pienza, Monticchiello, Montepulciano, Chiusi. Ok. 75 km, 1500 m

 

Dzień 6

Trasa: Chiusi, Castiglione d'Orcia, Monte Amiata, La Foce, Chiusi. Ok. 115 km, 2500 m.

 

Dzień 7

Trasa: Chiusi, Sarteano, Radicofani, San Casciano dei Bagni, Chiusi. Ok. 65 km, 1100 m.

 

Dzień 8

Wyjazd do Polski w godzinach porannych.

​© 2016 by Maciej Proficz.

MJPro Tour ul. Gościnna 8a 30-698 Kraków

tel: 661416136 mjprotour@gmail.com