top of page

WYSPY ESTONII GRAVEL

Termin:

27.06 - 4.07.2020

CENY:

2750 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w pensjonatach i domkach (Saarema- 4 noce, Hiiuma- 3 noce).
- transport rowerów i bagaży oraz przejazd na miejsce komfortowym vanem (trasa: Kraków- Warszawa- Ryga- Sareema- Tallinn- Warszawa- Kraków)

- opiekę przewodnika- pilota

- opłaty promowe

- opłaty miejscowe (city tax)
- zaplanowane trasy
- wyjazd w małej grupie (do 8 osób)
- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Wielu Bałtyk kojarzy się z "naszym morzem", spędzanymi tam za młodu rodzinnymi wakacjami i zamkami na piasku. Obecnie coraz częściej widzimy w nim zatłoczone plaże, imprezownie w Mielnie i rybę z zamrażalnika. Rzadko jednak sięgamy wzrokiem dalej- wszak wschodnie wybrzeże i kraje położone na północ od naszej ojczyzny, nie są w naszej świadomości stawiane na pierwszym miejscu jako miejsce na urlop, w przeciwieństwie do wybrzeża Chorwacji, Włoch i innych krajów południa Europy. Myśląc o kolarstwie szosowym nasz wzrok również wędruje raczej w rejony południowo- zachodnie, a rzadko spogląda na Łotwe czy Estonię. I bardzo niesłusznie!

Oczywiście na próżno szukać tu wijących się dróg z kosmicznymi przewyższeniami, przepaści i widoków ze szczytów. Kraje bałtyckie mają jednak do zaoferowania coś znacznie innego. Sielskie, swojskie krajobrazy, wyjątkową architekturę, przepiękną linię brzegową i urzekające swoją atmosferą wyspy. Pomiędzy tym wszystkim piękne, płaskie szutry i asfalty- miejsce niemal stworzone pod rower gravelowy. A i ruch samochodowy jest tu niewielki i kultura jazdy na wysokim poziomie- szczególnie na wyspach.

Zapraszamy na wyjazd gravelowy, w trakcie którego odkryjecie zupełnie inną, nową stronę kolarstwa. Zmierzając od wioski do wioski, wzdłuż szumiącego Bałtyku, przeniesiecie się w świat dotąd Wam nieznany.

W cztery dni przejeździmy niemal całą, największą wyspę Estonii Saaremę, w pozostałych dwóch dniach zapuścimy się w zakątki mniejszej Hiiumyy.

Przygotowując program wyjazdu, postaraliśmy się o wybranie miejsc, w których będziemy zakwaterowani, tak aby dobrze oddały styl życia, sposób spędzania wakacji i klimat Estonii. W zależności od ostatecznej ilości osób, będziemy gościć w charakterystycznych dla tego kraju "wioskach wakacyjnych" lub prywatnych kwaterach. To miejsca z dużą ilością zielonej przestrzeni, położone z dala od zgiełku, gdzie wieczorem można w spokoju odpocząć po całodniowej trasie, a także spędzić całą grupą czas przy wspólnym, wieczornym grillu. 

Jeśli pragniecie przeżyć coś nowego, nietypowego i nieoczywistego z punktu widzenia kolarskiego- zapraszamy! Ze względu na płaski charakter trasy, wyjazd jest również idealną okazją dla osób będących u początku swojej kariery szosowej. Ilość miejsc ograniczona!

Program:

- Dzień 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach wczesnoporannych. Druga zbiórka w Warszawie. Przejazd do Estonii i rejs promem na Saremę.

- Dzień 2

Trasa - południowy zachód Saaremy. Latarnia morska Sorve. (ok. 100 km, 250 m). 

- Dzień 3

Trasa - północny zachód Saaremy. Plaże koło Koruse.(ok 140 km, 300 m). 

- Dzień 4

Trasa - południowy wschód Saaremy. Latarnia morska Saaretuka. (ok. 85 km, 250 m).

- Dzień 5

Wykwaterowanie z Saremy. Trasa wzdłuż wyspy na wschód. Park wiatraków Angla. (ok. 80 km, 250 m). Prom na część lądową.

Przejazd samochodem do promu na Hiiumę. Zakwaterowanie na Hiuumie. 

- Dzień 6

Trasa- zachód Hiiumy. Latarnia morska w Hopu. (ok 100 km, 200 mm).

- Dzień 7

Trasa - wschód Hiiumy. Dwór Suuremoisa. (ok 80 km, 150 m) 

- Dzień 8

Wyjazd do Polski w godzinach porannych.

bottom of page