BAŁTYK: ŁOTWA I ESTONIA

Termin:

19.06 - 26.06.2019

CENY:

3299 zł

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w pensjonatach, domkach i hostelach ze śniadaniem
- transport rowerów i bagaży oraz przejazd na miejsce komfortowym vanem (trasa: Kraków- Warszawa- Ryga- Sareema- Tallinn- Warszawa- Kraków)

- opiekę przewodnika- pilota

- transport bagaży i wspierający samochód na trasie

- opłaty promowe

- opłaty miejscowe (city tax)
- zaplanowane trasy
- wyjazd w małej grupie (do 8 osób)
- ubezpieczenie KL, NNW, OC

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

- dokumentację zdjęciową i/lub filmową z wyjazdu

- niezapomniane przeżycia dzielone z pasjonatami kolarstwa

Wielu Bałtyk kojarzy się z "naszym morzem", spędzanymi tam za młodu rodzinnymi wakacjami i zamkami na piasku. Obecnie coraz częściej widzimy w nim zatłoczone plaże, imprezownie w Mielnie i rybę z zamrażalnika. Rzadko jednak sięgamy wzrokiem dalej- wszak wschodnie wybrzeże i kraje położone na północ od naszej ojczyzny, nie są w naszej świadomości stawiane na pierwszym miejscu jako miejsce na urlop, kosztem wybrzeża Bułgarii, Chorwacji, Włoch i innych krajów południa Europy. Myśląc o  kolarstwie szosowym nasz wzrok również wędruje raczej w rejony południowo- zachodnie, a rzadko spogląda na Łotwe czy Estonię. I bardzo niesłusznie!

Oczywiście na próżno szukać tu wijących się dróg z kosmicznymi przewyższeniami, przepaści i widoków ze szczytów. Kraje bałtyckie mają jednak do zaoferowania coś znacznie innego. Sielskie, swojskie krajobrazy, wyjątkową architekturę, przepiękną linię brzegową i urzekające swoją atmosferą wyspy. Pomiędzy tym wszystkim piękne, płaskie asfalty, które aż wołają o przejechanie po nich naszymi szosówkami. A i ruch samochodowy jest tu niewielki i kultura jazdy na wysokim poziomie- szczególnie na wyspach.

Zapraszamy na wyjazd szosowy, w trakcie którego odkryjecie zupełnie inną, nową stronę kolarstwa. Zmierzając od wioski do wioski, wzdłuż szumiącego Bałtyku, przeniesiecie się w świat dotąd Wam nieznany. Południe Europy jest wspaniałe- to fakt, ale czas zapuścić się w północne rejony, które również oferują bardzo wiele.

Przygotowując program wyjazdu, postaraliśmy się o wybranie unikatowych miejsc, w których będziemy zakwaterowani. Począwszy od tradycyjnych, typowych dla północno-wschodniej części domków mieszkalnych oraz klimatycznych hotelików i hosteli, których kameralna atmosfera na pewno przypadnie Wam do gustu. Co więcej, każde z tych miejsc, jak to na północ Europy przystało, posiada sauny suche, w których będziemy mogli zrelaksować się po całodniowej jeździe.

Nasz samochód będzie nam towarzyszył w trakcie całej drogi, wioząc bagaże i stanowiąc także dodatkowe wsparcie w razie kolarskiej "bomby" złapanej gdzieś na trasie. 

Jeśli pragniecie przeżyć coś nowego, nietypowego i nieoczywistego z punktu widzenia kolarskiego- zapraszamy! Ze względu na płaski charakter trasy, wyjazd jest również idealną okazją dla osób będących u początku swojej kariery szosowej. Ilość miejsc ograniczona!

Program:

- Dzień 1

Wyjazd z Krakowa w godzinach wczesnoporannych. Przejazd do Klajpedy, po drodze zbiórka dla osób z Warszawy.

- Dzień 2

Trasa Klajpeda- Lipawa (ok. 100 km, 250 m). Przejazd na nocleg do Rygi samochodem.

- Dzień 3

Trasa Ryga- Kovari. (ok 160 km, 600 m). Nocleg w Koveri. 

- Dzień 4

Trasa Kovari- Parnu- Tostamaa- Varbla- Vitsu- Kuivastu (ok. 115 km, 250 m). Nocleg w Kuivastu.

- Dzień 5

Trasa Kuivastu- Kaali- Kuresaare- Sorve- Lide (ok. 130 km, 250 m). Nocleg w Lide.

- Dzień 6

Trasa Lide- Sorve- Klif Panga- Angla- Laugu. (ok 105 km, 200 mm). Nocleg w Laugu.

- Dzień 7

Trasa Lagu- Kardla- Haapsalu. (ok 80 km, 150 m) Przejazd samochodem do Tallina na nocleg.

- Dzień 8

Wyjazd do Polski w godzinach porannych.

​© 2016 by Maciej Proficz.

MJPro Tour ul. Gościnna 8a 30-698 Kraków

tel: 661416136 mjprotour@gmail.com