top of page
Szukaj

Wyjazdy kolarskie. Wiosna 2023.

Jak co roku na początku lutego przychodzimy do Was z propozycją wyjazdów wiosennych.

Na miesiące od kwietnia do czerwca przygotowaliśmy szeroki wachlarz imprez, zarówno tych nieco łatwiejszych, jak i tych, które będą stanowić większe wyzwanie. Pojawiły klasyczne i sprawdzone od lat kierunki oraz nowości, a wśród tych drugich jedna, naszym zdaniem spektakularna!

 

Od kilku lat kolarską wiosnę rozpoczynamy od tego wyjazdu i nie mamy zamiaru tego zmieniać. Ten niezwykle popularny latem region, w kwietniu dopiero budzi się do życia przed startem sezonu turystycznego. To idealny czas, aby pojechać tam na szosę. Idealne kolarskie temperatury, piękne drogi, niektóre niemal całkowicie wolne od ruchu samochodowego, super widoki i zróżnicowany poziom trudności tamtejszych tras, to aspekty, które urzekły nas w tamtym miejscu już za pierwszym razem i od tamtego czasu co roku zabieramy tam ze sobą kolejne grupy.

Termin: 1- 8.04.2023


 

Ardeńskie klasyki to jeden z najciekawszych momentów sezonu kolarskiego. Dla zawodowców to walka o prestiż, dla Belgów lokalne święto, dla nas możliwość przeżycia niezapomnianej przygody i poczucia na własnej skórze niepowtarzalnej atmosfery jaką tworzą tamtejsi kibice i mieszkańcy regionu. I oczywiście okazja do przejechania przepięknych tras pogranicza Belgii i Luksemburga w malowniczym paśmie Ardenów.

Termin: 20 - 24.04.2023


 

Nieco łatwiejsza, ale bardzo atrakcyjna kolarsko propozycja na długi weekend majowy. Największy półwysep Chorwacji oferuje znakomite warunki do uprawiania kolarstwa. Dobrej jakości asfalty, trasy od prawie płaskich, przez pagórkowate, na prawdziwie górskich kończąc. Do tego piękne wybrzeże Adriatyku, świetna, bałkańsko- śródziemnomorska kuchnia, statystycznie bardzo dobra w tym okresie pogoda i arcyciekawe miasteczka z bogatą, zabytkową architekturą sięgającą czasów starożytnych- to wszystko tworzy region, który zdecydowanie warto odwiedzić i przejechać na rowerze.

Termin: 29.04 - 3.05.2023


 

Majówkowa propozycja dla bardziej ambitnych. Na główną część Dolomitów ze względu na wysokość npm jest w maju za wcześnie, ale znakomitą dla nich alternatywą, jest przepiękne, stanowiące ich południowe wrota pasemko Dolomiti Bellunesi. Od południa zamyka je region Valdobbiadene słynący z produkcji prosecco. Tutejsze winnice i wiodące przez nie wąskie dróżki tworzą bajeczną scenerię do uprawiania kolarstwa. Centralna część to podłużny garb, poprzecinany pięknymi szosami, których początki sięgają jeszcze czasów sprzed I Wojny Światowej, m.in słynna przełęcz Passo San Boldo. Zachodnia część to z kolarskiego punktu widzenia przede wszystkim monumentalna Monte Grappa- góra, która zapisała się w historii Giro d'Italia, a ponad 100 lat temu miała istotne znaczenie dla przebiegu I W.Ś.

Termin: 29.04 - 3.05.2023


 

Włochy przejeździliśmy już rowerem niemal całe. Każdy region w tym kraju oferuje bardzo wiele pod względem widoków, bo Włochy po prostu są przepiękne, ale chyba żaden nie zrobił na nas tak piorunującego wrażenia jak Abruzja. Centralna i najwyższa zarazem część Apeninów powala pięknem, dzikością i majestatem. Campo Imperatore, Gran Sasso, Passo San Leonardo, Monte Blockhaus- to miejsca, które zapadną w Waszej pamięci na długie lata. Wyjazd, podobnie jak w zeszłym roku łączymy z kibicowaniem na jednym z etapów Giro d'Italia!

Na wyjazd zostały nam... dwa wolne miejsca :)

Termin: 8 - 15.05.2023


 

MJPro Tour wyjeżdża poza Europę! Oto impreza, do której przymierzaliśmy się od dawna, dzięki rozszerzeniu naszej koncesji na organizowanie wyjazdów turystycznych na cały świat. Nareszcie nadszedł czas, że możemy ją zaprezentować i tym samym zaproponować Wam jedyną w swoim rodzaju kolarską przygodę na najwyższych szosach Ameryki Północnej. Dwa tygodnie spektakularnych widoków, niebotycznych wysokości i długich mil przejechanych po wschodniej i centralnej części Gór Skalistych.

Termin: ok 25.05 - 8.06.2023


 

Najlepszy gravelowy kierunek w Europie? Naszym zdaniem tak. Ciągnące się kilometrami szutrowe drogi, malownicze wzgórza, winnice, zabytkowe miasteczka, filmowe plenery, historia na wyciągnięcie ręki... Toskania ma to wszystko! Nie bez powodu wyścig Strade Bianche odbywający się tam co roku w marcu, tak szybko zyskał ogromną sławę i popularność.

Obecnie kończymy przygotowywać ofertę na ten kierunek. Cena już niebawem.

Termin: 3 - 10.06.2023


 

Pełny spis wyjazdów znaj dziecie jak zawsze w odpowiednim dziale:


Zapisy przez formularz na stronie: www.mjprotour.com/zapisy

Informacji udzielamy mailowo i telefonicznie: 661416136


Do zobaczenia!

362 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page